Voleybolda gündem yabancı sınırlaması

Fenerbahçe Acıbadem, yabancı sırnırlaması ile ilgili olarak, federasyon başkanı ve tüm kulüp yetkililerinin davet edildiği bir toplantı düzenleyecek.

Haberler 27.04.2010 - 13:43

Voleybolda yeni sezonda uygulamaya konulacak ''yabancı oyuncu sınırlaması''nın 3 1 yerine 2 2 olarak değiştirilmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken, Fenerbahçe Acıbadem'in, bu konuda hem kulüpler hem de Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) ile uzlaşmaya varmak için bir toplantı düzenleyeceği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, toplantı fikri ilk olarak geçen hafta sonu yapılan Aroma Bayanlar Birinci Ligi Play-Off Yarı Final ilk maçlarının oynandığı gün ortaya atıldı. 24 Nisan Cumartesi günü oynanan Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom-Eczacıbaşı Zentiva maçının ardından Fenerbahçe Acıbadem-Galatasaray karşılaşması henüz başlamadan, bu 4 kulübün yetkilileri TVF Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile kısa bir toplantı yaptı.

Başkan Karabıyık'ın yanı sıra Eczacıbaşı'ndan Sacit Basmacı, Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom'dan İlker Aycı, Fenerbahçe Acıbadem'den Mehmet Ali Aydınlar ile Hakan Dinçay, Galatasaray'dan ise Yalçın Orhan, 2 maç arasında bir araya gelerek yabancı oyuncu sınırlamasını görüştü.

TVF Başkanı Karabıyık'ın, toplantıda, ligin başlamasından belli bir süre sonra takımın oynadığı toplam set ve sayı toplamının yüzde 40'ı kadar sahada yer almayan oyuncuların, sezon sırasında serbest transfer hakkı kazanması fikrini önerdiği ve bu konuda prensipte bir uzlaşmaya varıldığı öğrenildi.

Bu gelişmenin ardından Fenerbahçe Acıbadem, konunun görüşülmesi amacıyla bugün Maslak'taki Acıbadem Hastanesi binasında saat 11.00'de tüm kulüp yetkililerinin ve TVF Başkanı Karabıyık'ın katılacağı bir toplantı düzenleyecek.

Sayfa Yükleniyor...