Voleybolda yabancı rüzgarı

Aroma Bayanlar ve Erkekler Birinci Liglerinde 67 yabancı oyuncu forma giyiyor.

16.11.2009 - 12:06

ANKARA - Futbol ve basketbolun ardından, Aroma Bayanlar ve Erkekler Birinci Liglerinde de yabancı oyuncu rüzgarı esiyor.

Erkekler ve bayanlarda 12'şer olmak üzere 24 takımın yer aldığı liglerde, dünyanın çok farklı bölgelerinden 32 ülkeden toplam 67 yabancı oyuncu forma giyiyor.

13 ülkeden 31 oyuncunun salonlarda ter döktüğü Bayanlar Birinci Ligi'nde, 7 transferle en fazla Rusya Ligi tercih edilirken, diğer 2 sırayı 6 oyuncuyla Sırbistan, 4 oyuncuyla ise Hırvatistan alıyor.

Tayland'dan 3, İtalya ve Hollanda'dan 2'şer, Ukrayna, Belçika, Brezilya, Kazakistan, Bulgaristan, Fransa ve Özbekistan'dan da 1'er oyuncu, bayanlar liginde forma giyiyor.

ERKEKLER
Aralarında Porto Riko ve Venezuela'nın da bulunduğu oyuncunun yer aldığı Erkekler Birinci Ligi'nde, 19 ülkeden toplam 36 yabancı voleybolcu oynuyor.

Bulgaristan, ABD ve Brezilya 4'er oyuncuyla başı çekerken, Kanada, Çek Cumhuriyeti ve Fransa 3'er oyuncuyla ikinciliği paylaşıyor.

Ligin 3. sırasında ise 2'şer oyuncuyla Almanya ve Finlandiya yer alıyor. Ayrıca Porto Riko, İspanya, Hırvatistan, Slovenya, Güney Kore, Hollanda, İspanya, Macaristan, Venezuela, Küba ve Letonya'dan da 1'er oyuncu Türk takımları için mücadele ediyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...