Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Fenerbahçe, Medipol Başakşehir'i mağlup etti. Mücadelenin ardından beIN Sports'a açıklamalarda bulunan Volkan Demirel, ligde yeniden iddialı duruma geldiklerini söyledi.

Kendileri adına çok önemli bir maç olduğu belirten tecrübeli eldiven; "Yenildiğimiz veya puan kaybettiğimiz takdirde belki her şey bitmeyecekti ama çok uzaklaşacaktık. İstenen Fenerbahçe'yi sahaya yansıttık. Hocamız gerekli analizleri bize gösterdi. Bugün 5-6-7 tarihi bir fark olabilirdi. Rakibin bir iki atağı vardı. Ligin bu galibiyetle belki en büyük favorilerinden bir tanesi olduk." ifadelerini kullandı.

Taraftara destek için çağrıda bulunan Volkan Demirel sözlerine şöyle devam etti;

"Umuyorum içerideki maçlarda da bir sporcu olarak bize destek çıkıldığında bu sezon deplasman maçlarını daha sakin oynuyoruz. Taraftarın kendi sahamızda bize daha destek vermeleri lazım. Bazı şeyler var ama tek çıkarım bu takımın şampiyon olması. Şampiyon olduktan sonra zaten herkes düşündüğünü yansıtır. Tek isteğim Fenerbahçe'nin şampiyon olması. Başka hiçbir çıkarım yok. Herkesten rica ediyorum. Özellikle kendi sahamızdaki maçlarda biraz daha destek versinler. Önemli olan buradaki armadır. Bu armanın iyi olması için mücadele ediyoruz. İnşallah bu savaşın sonunda kazanan olarak çıkacağız. Diğer takımlarla fazla ilgilenmiyorum. Benim için Fenerbahçe önemli. Kendi performansımızı sahaya yansıtırsak diğer takımlar önemli değil. İyi takımlar var. Kazanacağımız maçlarda puanlar kaybediyorsunuz. Önemli olan birlikte hareket etmek. Aramızda büyük bir puan farkı yok. Her şey elimizde. Fikstüre baktığımızda lehimize gözüküyor. Kazana kazana devam ettiğimizde inşallah sezon sonunda şampiyon olacağız."