Volkan: Riski iyi biliyorum

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, kaleyi korumak için üç genç yetenekle mücadele ettiğini belirterek, "Bu riski iyi bildiğim için çok çalışıyorum" dedi.

Haberler 15.01.2010 - 16:48

Volkan: Riski iyi biliyorum

Volkan Demirel, Fenerbahçe TV'de 'Kamp Günlüğü' programında soruları yanıtladı. Her futbolcunun, oynadığı mevkinin en iyisi olmak isteyeceğini kaydeden Volkan, diğer kaleciler Ertuğrul, Mert ve Volkan Babacan'la rekabeti konusunda, "Biliyorum ki onlardan biri bu kaleyi teslim aldığında uzun yıllar koruyacaktır, çünkü Ertuğrul, Mert ve Volkan o yeteneğe erişmiş kaleciler. Hepsi benim kardeşim, ama bir rekabet içindeyiz. Ben, savunduğum kaleyi onlara teslim etmek istemem, onlar ise kaleyi teslim almak isterler. Biri kaleyi devraldığında, benim geri almam çok zorlaşır. Bu tatlı ve gurur verici riski iyi bildiğim için çok çalışıyorum" diye konuştu.

Kaleciliğin, süreklilik isteyen bir iş olduğunu, ne kadar çok oynama şansı elde ederse, kalecinin kendini o derece geliştirebileceğini dile getiren Volkan, mesleğini sevdiğini ve elinden geleni yaptığını söyledi.

Volkan, Fenerbahçe kalesini koruyabilmek için sırasının gelmesini beklediğini ve sonunda amacına ulaştığını ifade ederek, "Rüştü ağabeyin oynadığı zaman kaleyi bekledim, daha sonrasında aldım. Fenerbahçe formasını layığıyla taşıyorum. Benden sonra gelecek arkadaş da oynadıkça Fenerbahçe'ye yararlı olmaya, layık olmaya çalışacaktır" açıklamasını yaptı.

Camiada beklentilerin yüksek olmasının işlerini zorlaştırdığını, 'kendi sahalarında rakiplerini boğmalarının' beklendiğini anlatan Volkan, "Ama futbolda böyle bir şey yok. Hedeflerimiz var. Konulan hedeflere yavaş yavaş ulaşıyoruz. Üç kulvarda da başarı elde etmek istiyoruz. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bizden daha iyisi varsa gelir, liderlik koltuğuna oturur. Biz en iyi olarak gözüktüğümüz için böyle devam edeceğiz. Durumumuzu korumayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Volkan, sezonun ikinci yarısı için umutlu olduğunu vurgularken, üst düzey arkadaşlığın takıma olumlu yansıdığını ve herkesin mutlu olduğunu, sezon sonunda şampiyonluğa ulaşacaklarına inandığını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...