Hertha Berlin’de başarılı bir sezon geçiren Voronin, şimdiden transferin en çok konuşulacak isimlerin başında geliyor.

Ukraynalı oyuncunun danışmanı Andrej Glowasch, Sportbild dergisine yaptığı açıklamada, ''Şimdiki durum Voronin'in takımından ayrılacağını gösteriyor'' dedi.

Başka kulüplerle Voronin'in transferi konusunda konuştuklarını da belirten Glowasch, bu kulüplerin hangileri olduğu konusunda ise bir açıklama yapmadı.

Hertha Berlin'in, Şampiyonlar Ligi'ne katılabilmesi durumunda Voronin'i tutabileceği ifade edilen haberde, Hertha'nın menajeri Dieter Hoeness'in ise, gelecek sezonun planlarını ancak bu sezonun sonunda yapabileceklerini söylediği belirtildi.

Bunun, İngiltere'nin Liverpool takımından Hertha'ya kiralık olarak gelen ve Liverpool'un satmak istediği Voronin için geç olacağı kaydedilen haberde, Ukranyalı futbolcunun, kendi geleceği için konuya daha erken bir zamanda açıklık getirmek istediği, Voronin'in transfer ücretinin 4 milyon euro olarak konuşulduğu ve Alman kulübünün bu kadar parayı bulamayacağı savunuldu.

Bundesliga'da bu sezon 11 gol atan Voronin'in, ligde lider konumda bulunan Wolfburg'un 2 puan gerisinde 49 puanla 3. sırada yer alan Hertha Berlin'in bu sezonki performansında önemli payı bulunuyor.