Vural: Yabancı teknik adama karşıyım

Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, ''Yabancı arkadaşlarımız gelsinler ama başarılı olma şansları bir Türk'ten fazla değil.” dedi.

İSTANBUL - ''Türk futbolu dünyanın neresinde?'' konulu panel, Acıbadem İstek Vakfı'nda gerçekleştirildi.

Panele, Kasımpaşa Teknik Direktörü Yılmaz Vural, Beşiktaşlı futbolcular İbrahim Toraman ve Necip Uysal, NTV futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen ile Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde ''Memati'' karakterini canlandıran Gürkan Uygun katıldı.

Yılmaz Vural, başarıda süreklilik isteniyorsa, altyapıya önem verilmesi gerektiğini vurgularken, yabancı teknik direktörlere karşı olduğunu yineledi.

''Ben oyuncularımla Türkçe anlaşamazken, bir yabancının nasıl anlaşacağını bilemiyorum'' diyen Vural, ''Yabancı arkadaşlarımız gelsinler ama başarılı olma şansları bir Türk'ten fazla değil. Mustafa Denizli, Fatih Terim, Şenol Güneş başarılı olmadı mı? Federasyondaki bir arkadaşımız çıkıyor (Terim'den sonra Türkiye'ye kariyerli bir yabancı hoca getirmeliyiz) diyor. Sanki Türkiye'de yok. Eğer aramızdan üst seviyede yarışacak antrenör çıkaramadıysanız bu sizin sorununuzdur'' ifadelerini kullandı.

Vural, kafatasçı olmadığını ifade ederek, ''Türkiye çok başka bir yer. Yabancının bu ülkeye getireceği hiçbir şey yok. Del Bosque geldi. Belki iyi bir teknik adamdı ama gelirken 2, giderken 8 milyon euro aldı'' dedi.

İBRAHİM TORAMAN: ''TÜRK ANTRENÖRLERİ DAHA YAKIN''
Beşiktaşlı futbolcu İbrahim Toraman ise çalıştığı tüm hocalardan çok şeyler öğrendiğini, ancak Türk antrenörlerle daha iyi anlaştığını söyledi.

''Türk antrenörleri bize daha yakın oluyor. Şartları biliyor ve bizlerle iyi kontak kuruyor'' diyen İbrahim Toraman, yabancı oyuncular için de, ''Takımını, ülkeyi benimseyen yabancı oyuncuları çok seviyoruz. Yabancı oyuncularla aramızda bir sorun yok'' ifadelerini kullandı.

Bu sezon şampiyonluğu ilk haftalardaki maçlarda mı kaçırdıklarının sorulması üzerine de İbrahim, ''Sezona iyi başlayamadık. Daha sonra çıkış yakaladık ama ligin sonunda istediğimiz performansı gösteremedik. İlk haftalarda daha fazla puan kazansak iyi olacaktı'' dedi.

NECİP: ''ALTYAPIDA ÖĞRENEMİYORUZ''
Beşiktaş'ın genç futbolcusu Necip Uysal ise altyapıda kendilerine sistemle ilgili bilgilerin öğretilmediğini ifade ederek, ''Altyapıda bize sisteme göre alacağımız pozisyonlar, nerede duracağımız öğretilmiyor. Bunları (A) takıma çıkınca öğrenebiliyoruz'' dedi.

Rıdvan Dilmen ise, şampiyonluk yarışıyla ilgili bir soruya, ''Bence yılın takımı Bursaspor, yılın teknik direktörü de Ertuğrul Sağlam'dır. Fenerbahçe ile Bursaspor zor maçlara çıkacak. Bursaspor, üçüncülüğü kovalayan son haftaların formda takımı Beşiktaş ile oynayacak. Fenerbahçe ise güçlü Trabzonspor ile karşılaşacak. Bu maçların sonuçları şampiyonu belirleyecek'' diye yanıt verdi.

Sayfa Yükleniyor...