Hamzaoğlu'ndan Umut Bulut açıklaması

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Umut Bulut'un sözleşmesiyle ilgili sert ifadeler kullandı. Sözleşmesi otomatik uzamasaydı bile Umut'la yeni bir sözleşme yapacaklarını söyleyen Hamzaoğlu, "Ağzınıza dolamışsınız vurup duruyorsunuz çocuğa" diyerek oyuncusana sahip çıktı.

Ntvspor 17.11.2015 - 13:11

hamza-umut-bulut-171115.jpg

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, sarı kırmızılı kulüple sözleşmesi otomatik olarak uzatılan Umut Bulut'la ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bir basın mensubunun "Umut'un sözleşmesinden sonra morali nasıl? Sosyal medyada sözleşmesi uzatıldığı için tepki gösterildi" yorumu üzerine sert ifadeler kullanan Hamzaoğlu, "Umut'un sözleşmesi otomatikman uzamasaydı dahi Umut'la sözleşme imzalayacaktım. Umut kadar sahada koşan her şeyini veren mücadelesini yapan kaç oyuncu var. Umut gibi kim mücadele ediyor bu takımda. Herkes Umut'u ağzına dolamış, vurup duruyorsunuz çocuğa. Tamam şu anda gol atamamış ama attığı goller var. Şimdiye kadar 25 gol atmış, şu kadar asist yapmış. Bir isim alıyorsunuz, yıpratmaya çalışıyorsunuz. Umut gibi kim mücadele ediyor bu takımda?" diye sordu.

Sosyal medyada kasıtlı olarak Galatasaray'ın iyi gitmesini istemeyen isimlerin yazdığını söyleyen Hamzaoğlu, "Ben oyuncularımdan Umut'tan da diğerlerinden de memnunum. Hiç de kulak asmıyorum. Sağ duyulu mesajları alıyoruz ama takımı yıpratmaya yönelik eleştirilere karşıyım. Bana tepki göstereceklerse göstersinler. Her antrenman Umut'un yüzde yüz oynadığını kim biliyor? Bizim böyle oyunculara takım için savaşşan oyunculara ihtiyacımız var. Takımın menfaatlerini ön planda tutan isimlere ihtiyacımız var. Umut da bunlardan bir tanesi. Umut gibi sahada her şeyini veren kaç oyuncu var. Ağzınıza dolamışsınız vurup duruyorsunuz çocuğa" diyerek tepki gösterdi.

Sayfa Yükleniyor...