Formula 1 Türkiye Grand Prix'sini birinci olarak tamamlayan Vodafone McLaren Mercedes'in İngiliz pilotu Lewis Hamilton, ekip için iyi bir sonuç elde ettiklerini söyledi.

Hamilton, yarış sonrası düzenlenen basın toplantısında, bugün iyi bir yarışın gerçekleştiğini belirterek, ''Red Bull'larla birlikte yarışacağımızı biliyorduk. 8. viraj gerçekten zorlu bir viraj. Pit stoptan sonra iki sıkıntımız meydana geldi. Ekibimiz için çok güzel bir sonuç oldu'' dedi.

Red Bull pilotlarının yaptığı kazanın ardından kendilerinin de sıkıntı yaşadığını, bu sıkıntının ardından takım arkadaşı Jenson Button ile birlikte rakiplerini geçtiklerini hatırlatan İngiliz pilot, ''Jenson Button beni geçti. Ama kısa sürede liderliği geri aldım. Duble yapmış olduk. Red Bull'larla yakın gittik. 8. virajdan sonra Button ile birbirimizi geçişimiz oldu. Zorlu bir şeydi. Çok da riske etmedik. Takım olarak çalışıyoruz. Bazı zamanlarda şans yanımızda olmadı. Ekibimiz iyi iş çıkarıyor. Red Bull'larla yakın bir yarış oldu. İyi momentum yakalamış durumdayız. Elimizden geleni yapıp şampiyon olmak istiyoruz'' diye konuştu.

BUTTON: KAZANIN ARDINDAN ÖNE FIRLADIK
Hamilton'ın ardından yarışı ikinci sırada bitiren Vodafone McLaren Mercedes'in Avustralyalı pilotu Mark Webber ise Red Bull ekibinin yaptığı kazanın ardından öne fırladıklarını ve eğlenceli bir yarış olduğunu dile getirdi.

Takım arkadaşıyla yarışın liderliğini almalarından sonra kendi aralarındaki rekabete değinen başarılı pilot, ''Hamilton ile olan mücadelede dışardan döndüm. Döndükten sonra geçildim. Beklediğimizden daha hızlı bir yarış geçti. Red Bull'larla sıkı bir yarış oldu. Yarışta hız oldukça yüksekti. Bütün yarış herkes birbirine yakın gitti. Webber ve Vettel'den ayrılmamaya çalıştım. Red Bull'lar kaza yaptıktan sonra öne fırladık. Hamilton'u geçtikten sonra ona geçildim. Kendisi kazandı ama ekibimiz için çok iyi bir iş yaptık. Aracımızı da geliştirmeye devam ediyoruz. Red Bull'larla yakın konumdayız. Onlarla mücadele etmeye devam edeceğiz'' dedi.

WEBBER: KAZA ÇOK HIZLI OLUP BİTTİ
Yarışa pole pozisyonunda başlayan ve uzun süre lider giden, ancak takım arkadaşı Sebastian Vettel ile çarpışmasının ardından geriye düşüp, mücadeleyi 3. sırada bitiren Red Bull pilotu Mark Webber ise kazanın çok hızlı olup bittiğini, ideal bir durumun yaşanmamasına rağmen böyle bir olayın meydana geldiğini söyledi.

Yarışta son sürat gittiklerini hatırlatan Avustralyalı pilot, ''Ben içerdeki kısımdaydım. Sebastian Vettel dışardaydı. Çok hızlı olup bitti. Ben temas ettim galiba. Çok hızlı bir şekilde oldu bitti. Böyle bir kaza meydana geldi. Sebastian ile bu temasımız işi bozdu. Bazen böyle şeyler işi bozuyor. İdeal bir durum değil. Ama meydana geldi'' dedi.

Vettel ile birlikte yarıştıklarını kaydeden Webber, ''Birlikte yarışı bitirseydik şampiyonluk için önemli bir sonuç alacaktık. Ama durum bu şekilde oldu'' diye konuştu.

SCHUMACHER: ÇOK İLGİNÇ BİR YARIŞ OLDU
Türkiye Grand Prix'sinde 4. olan Mercedes GP pilotu Michael Schumacher, çok ilginç bir yarış olduğunu söyledi.

Schumacher, ilginç bir ilk tur yaşadıklarını belirterek, ''İleriye doğru bir adım attık ama Jenson çok güçlüydü ve çok hızlı gidiyordu. Daha sonra kendi pozisyonumu korudum. Vettel yarış dışı kaldığında pozisyonum güçlendi. İleriye doğru olasılıklarımız tabii ki var ama çok da geriye düşmek istemiyorum bundan sonra'' diye konuştu.

Yarışı da değerlendiren Michael Schumacher, ''Çok ilginç bir yarış oldu. Jenson Button ve Lewis Hamilton arasında, Mark Webber ve Sebastian Vettel arasında çok ilginç bir yarış oldu. Kazalara sahne oldu. Buradaki pistin sayesinde çok fazla bir şey olmadan atlatıldı kazalar'' dedi.