Red Bull için Formula 1 Şampiyonası'nda işler yolunda... Takımın 2 pilotu şampiyona liderliğini paylaşıyor. Son durak Monaco'da Mark Webber birinci, Sebastien Vettel ikinci oldu. Böylece takım arkadaşları pilotlar şampiyonasında zirveyi ele geçirdi.

Red Bull, pilotlarından memnun olmasına memnun ama Webber'in açıklamaları İngiltere merkezli takımın rahatını bozabilir. Şampiyonada üst üste 2 yarış kazanan Webber, Formula 1 transfer piyasasının gözdelerinden biri haline geldi. Avustralyalı pilotun kendisi de söylentileri daha da canlandırıyor.

Webber, Red Bull'da mutlu olduğunu söylese de yıl sonunda sözleşmesi bitince takım değiştirebileceğini gizlemedi. 33 yaşındaki pilot, "Mail On Sunday" gazetesine verdiği röportajda, "Red Bull'daki çocuklar ile birçok zorluğu aştık. Harika bir ilişkimiz var. Ancak bu işte her şey çok çabuk değişiyor. Köşebaşında sizi nelerin beklediğini asla bilemezsiniz" diye konuştu.

Webber, bununla birlikte, şimdilik sadece hafta sonu İstanbul Park'ta koşulacak yarışa odaklandığını söyledi ve, "Sanırım, bir buçuk ay içinde durum biraz daha netleşecektir" dedi.

Webber'in, Red Bull'dan ayrıldığı takdirde Ferrari'ye gidebileceği söyleniyor. Ferrari pilotu Felipe Massa'nın sözleşmesi de bu yıl sona erecek.