Wembley Stadı kapılarını açıyor

İngiltere Milli Takımı maçlarına ev sahipliği yapan Wembley Stadı, statlarını yenilemeye hazırlanan Chelsea ve Tottenham'ın kullanımına açılacak.

Haberler - Ntvspor 10.09.2015 - 12:00

Wembley Stadı kapılarını açıyor

Premier Lig ekiplerinden Chelsea ve Tottenham yıllardır kullandıkları statları Stamford Bridge ile White Hart Lane'de önemli değişikliklere gitmeye hazırlanıyor.

Chelsea, 41 bin kişilik stadın kapasitesini 60 bine çıkarmak için yaklaşık 500 milyon Sterlin harcamayı göze almış durumda... Bir diğer Londra kulübü Tottenham ise; aynı zamanda NFL maçlarına da ev sahipliği yapması düşünülen White Hart Lane'i yıkıp yeniden inşa etmeyi planlıyor.

Tottenham'ın bu nedenle 2017-2018 sezonunda maçlarını başka bir statta oynama ihtimali söz konusu. Her iki kulübün statlarını yenileme çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan İngiltere Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Martin Glenn, milli takım stadı olarak bilinen Wembley'i her iki kulübün kullanımına sunabileceklerini söyledi.

"SIKINTI GÖRMÜYORUZ"
Wembley'in ulusal bir stat olduğunu dile getiren Glenn, "Kulüplerin tesislerini yenilemesi ve faaliyet alanlarını geliştirmesi federasyonumuz açısından çok önemli. Bu nedenle İngiliz futbolunun gelişimi adına geçiş sürecinde kulüplere yardımcı olmak ve Wembley'i takımlara tahsis etmekte bir sıkıntı görmüyoruz" ifadelerini kullandı.

İlk olarak 1923 yılında kapılarını İngiliz futbolseverlere açan Wembley, 2002 yılında yıkılmıştı. İnşa süreci yaklaşık 5 yıl süren ve 2007 yılında açılan 90 bin kişi kapasiteli stat İngiltere Milli Takımı maçlarının yanı sıra rubgy, amerikan futbolu ve boks müsabakaları ile konserlere ev sahipliği yapıyor.

Sayfa Yükleniyor...