Wenger'in anahtar kelimesi

Hafta sonu Birmingham deplasmanına çıkacak olan Arsenal'de menajer Arsene Wenger, şampiyonluğa giden yolda istikrarın şart olduğunu söyledi. Futbolcularına seslenen Wenger, “Başarıya duyduğumuz açlığı, isteği ve hırsı sahaya yansıtmalıyız” dedi.

Haberler - Ntvspor 26.03.2010 - 10:20

Wenger'in anahtar kelimesi

İngiltere'de şampiyonluk yarışı 3 takım arasında devam ediyor. Premier Lig’in büyük kulüpleri arasında yer almasına rağmen sezon başında Manchester United ve Chelsea'nin gölgesinde kalan Arsenal, son haftalara girilirken iddiasını sürdürmeyi başardı. 31 maçın 21'ini kazanarak 67 puan toplayan Arsenal, lider United'ın 2, ikinci sıradaki Chelsea'nin de 1 puan ardından 3. sırada yer alıyor

Son 6 maçını kazanan ve hafta sonu Birmingham’la karşılaşacak olan kırmızı-beyazlıların menajeri Arsene Wenger, sezonun geri kalanı için anahtar kelimenin ‘istikrar’ olduğunu söyledi.

Wenger, “Bildiğimiz tek şey, bu yarışta 3 takımın olduğu ve en istikrarlı takımın bu yarıştan galip ayrılacağı. Biz sadece kendi performansımıza odaklanıyoruz. Sezonun sonuna kadar hata yapmamalıyız. Harika bir ivme yakaladık, kazanmaya duyduğumuz açlığı ve hırsı devam ettirmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

Fransız teknik adam, 2 yıl önce Birmingham deplasmanında ayağı kırılan forvet oyuncucu Eduardo da Silva ile ilgili soruları da yanıtladı.”bu konu hakkında söylenecek çok fazla birşey yok” diyen Wenger, “Buna alışmak zorunda. Örneğin evden işe giderken arabanızla bir kaza yaptığınızı düşünün. Kazayı yaptığınız sokaktan bir daha geçmek zorunda kalacaksınız. Eduardo benzer bir durum yaşıyor, Birmingham'da kaza yaptı ve hayat devam ediyor. Yine o sahaya çıkmak zorunda” şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...