Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında Porto'ya 2-1 yenilmelerinin faturasını hakeme çıkartan Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger, UEFA'ya, hakem atamalarında daha dikkatli olunması için çağrıda bulundu.
 
Sunderland'le yapacakları lig maçından önce basın toplantısı düzenleyen Wenger, UEFA'nın hakem atamalarını nasıl yaptığını kimsenin bilmediğini, bu konuda daha açık olunması gerektiğini söyledi.
 
Hakem sıralamasının ne olduğunun ve neyin ölçü olarak kabul edildiğinin dahi bilinmediğini ifade eden Wenger, bu durumun, günün futboluna zarar verdiğini savundu.
 
İsveçli hakem Martin Hansson'un, Dünya Kupası elemelerinde İrlanda'ya atılan gol öncesinde Fransız Thierry Henry'nin topu elle düzeltiği maçı da yönettiğinin hatırlatılması ve bu hakemin Şampiyonlar Ligi maçına verilmesini doğru bulup bulmadığının sorulması üzerine, ''Ben bilmiyorum'' diyen Wenger, savunmadaki oyuncuları Sol Campbell'in geri pas olarak kabul edilen pozisyonunda yorum farkı bulunabileceğini, ancak hakemin bunun haricinde en az 5 kritik hata daha yaptığını iddia etti.''Hakem, bu pozisyonda yanlış yerde duruyordu. Ayrıca Tomas Rosicky'e yapılan kesinlikle penaltıydı'' diye konuşan Wenger, Hansson'ın işinin ehli olmadığını ileri sürdü.