West Ham stadı ucuza kapattı!

West Ham United'ın stadı ucuza mâlederek haksız rekabete yol açtığını savunan rakip taraftar gruplarının iddiası doğrulandı. Statın yenilenmesi içinsadece 15 milyon Sterlin harcayan West Ham Yönetimi, 99 yıl boyunca yıllık 2.5 milyon Sterlin de kira ödeyecek.

Ntvspor 14.04.2016 - 16:06

West Ham stadı ucuza kapattı!

Manchester United, Arsenal, Manchester City gibi kulüpler yeni statlarına yüz milyonlarca sterlin harcarken, Chelsea ve Tottenham yeni bir stat inşa etmek için benzer miktarda paraları gözden çıkarmışken West Ham United'ın yenilenen Londra Olimpiyat Stadı’na çok uygun koşullarda yerleşeceği ortaya çıktı.

West Ham'ın stadı ucuza mâl ederek haksız rekabete yol açtığını savunan rakip taraftar gruplarının açtığı dava sonuçlandı. Mahkeme heyeti, West Ham'ın yeni stadı için ne kadar ödeme yapacağının kamuoyuna açıklanmasına karar verdi. Bunun üzerine açıklanan 207 sayfalık kontrat, yankıları da beraberinde getirdi. Zira West Ham, Premier Lig koşullarına uygun bir futbol stadına dönüştürülen olimpiyat stadındaki yenileme çalışmaları için sadece 15 milyon Sterlin ödediği ortaya çıktı.

Londra ekibi, 99 yıl boyunca stat için yıllık 2.5 milyon Sterlin kira ödeyecek. Kulübün ikinci lige düşmesi halinde bu rakam 1.5 milyon Sterlin’e inecek. Dahası West Ham Yönetimi, stadın bakım ve güvenliğinden de sorumlu olmayacak. Tüm bu masrafları stadı Olimpiyat Oyunları için inşa eden konsorsiyum üstlenecek.

Arsenal Menajeri Arsene Wenger de uzun yıllar şampiyon olamamalarını Emirates Stadı için yaptıkları astronomik harcamaya bağlamış ve West Ham'ın sezon sonunda taşınacağı yeni stadı için ne kadar ödeme yaptığını merak ettiğini dile getirmişti.

Sayfa Yükleniyor...