West Ham'a ceza

İngiltere Futbol Federasyonu, West Ham'a 115 bin sterlin ceza verdi. Premier Lig kulübü, Millwall maçında çıkan olaylarda taraftarlarını kontrol edemediği gerekçesiyle cezalandırıldı.

Haberler - Ntvspor 16.01.2010 - 15:58

West Ham'a ceza

İngiltere Futbol Federasyonu, West Ham United Kulübü'nü, hakkındaki 4 suçlamadan ikisinde haksız buldu ve 15 bin sterlin ceza verdi.

Premier lig ekibinin, geçen Ağustos ayında Milwall'u ağırladığı Carling Cup maçı olaylı geçmişti. Stad dışında çıkan taraftar kavgasında bir kişi bıçaklanmıştı. Ayrıca West Ham'ın 3-1 kazandığı karşılaşmada, takımın her golünden sonra taraftarlar sahaya girmişti.

İngiltere Futbol Federasyonu'nun disiplin duruşmasında, West Ham'ın, taraftarlarının şiddet dolu, tehditkar, müstehcen ve provoke edici eylemlerini kontrol altında tutamadığına hükmedildi. Kulüp, taraftarlarının oyun alanına girmesi nedeniyle de suçlu bulundu. Sahaya yabancı madde atılmasını engelleyemediğine ilişkin suçlamadan ise ceza almadı.

West Ham'dan Carlton Cole ve Millwall'dan Jason Price, ırkçı saldırıya uğradıklarını iddia etmişti. Ancak bu tür saldırıları engelleyemedikleri suçlaması her 2 kulübe de ceza getirmedi. Bu yönde yeterli kanıt bulunamadığı bildirildi.

Milwall, hakkındaki 3 suçlamanın tamamından aklandı. West Ham United ise 14 gün içinde temyize gitme hakkına sahip.

Sayfa Yükleniyor...