West Ham'da Tevez krizi büyüyor

Premier Lig ekiplerinden West Ham United, Carlos Tevez'i yasadışı olarak sahaya sürerek, küme düşmesine neden olduğu Sheffield United'a yüklü bir tazminat ödemeye razı oldu. Ancak bu kez de, Sheffield'lı oyuncular ve o dönemde takımın menajerliğini yapan Neil Warnock, tazminattan pay istiyor.

17.03.2009 - 16:45

West Ham'da Tevez krizi büyüyor

West Ham United, Carlos Tevez ve Javier Mascherona'ya, Premier Lig kurallarına aykırı olarak kadrosunda yer vermiş; Sheffield United ile oynanan kritik maçta, Tevez'in attığı golle West Ham Premier Lig'de kalırken, Sheffield küme düşmüştü.

Tevez'in kurallara aykırı olarak forma giydiğinin belirlenmesi üzerine Premier Lig yönetimi, West Ham'a 5.5 milyon Sterlinlik rekor ceza kesmişti. Ancak cezayı yetersiz bulan Sheffield United yönetimi, uzun süredir West Ham'dan yüklü bir tazminat almak istiyordu.

Konu mahkemeye taşınınca, West Ham ve Sheffield yöneticileri pazarlık masasına oturdu ve İngiliz basınına göre, West Ham, 15 milyon Sterlin tazminat ödemeye razı oldu. İşte bu anlaşmanın ardından şimdi de futbolcular ve o dönemde Sheffield'ı çalıştıran menajer Neil Warnock haklarını arıyor.

Küme düşmeleri ile büyük maddi kayba uğradıklarını savunan Warnock ve oyuncular, Sheffield yönetimi'ne ödenen tazminatın 4 - 5 milyon Sterlini için dava açmayı düşünüyor.

Yüklü bir tazminat almaya hakkı olduğunu düşünen Warnock, konuyla ilgili, "Halen Premier Lig menajeri olabilirdim. Hayalimdeki işi kaybettim. Sanırım bunun bir karşılığı olmalı" ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...