West Ham'ın korkusu büyük

West Ham'ın yeni sahiplerinden David Sullivan küme düşsünler ya da düşmesinler, yaz döneminde futbolcusundan idarecisine, herkesin maaşlarında kesintiye gideceklerini de söyledi.

Ntvspor 09.02.2010 - 14:03

West Ham'ın korkusu büyük

Premier lig ekibi West Ham'ın yeni sahiplerinden David Sullivan, takımın küme düşmesinin büyük bir felaket olacağı uyarısında bulundu.  Sullivan, küme düşsünler ya da düşmesinler, yaz döneminde futbolcusundan idarecisine, herkesin maaşlarında kesintiye gideceklerini de söyledi.

Premıer lig'de 18. sırada bulunan West Ham düşme korkusu yaşıyor.  110 milyon sterlinlik bir borç batağındaki kulübün yeni sahiplerinden David Sullıivan, yaklaşan tehlike öncesi ciddi uyarılarda bulundu. Sullivan, takımın küme düşmesini "kıyamet günü"ne benzetti. Sullivan  "Premier lige veda etmemiz bizim için felaket olur.  Elimizdeki kontratlarla ligde tutunamazsak, Newcastle Unıted'dan çok daha kötü bir duruma düşeriz" diye konuştu. Sullivan, kulübü düzlüğe çıkarmak için yaz döneminde  futbolcusundan idarecisine kadar herkesten maaşlarında kesintiye gidilmesini kabul etmelerini isteyeceğini ifade etti.

Sullivan, bir yöneticinin bir ay içinde 10 bin sterlin otel ve restaurant masrafı yaptığı ortaya çıkınca kulübü hayır kurumuna benzetmişti.  İstisnasız tüm futbolcular ve yöneticilerin hakettiklerinden fazla para kazandıklarını vurgulayan Sullivan bunun üzerine;  kulübe ait cep telefonları ve açık kredi kartlarını iptal ettirmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...