Williams-Bartoli finalde

Californiya'da düzenlenen Stanford Klasik Tenis Turnuvasında finalistler belli oldu. 2 numaralı seri başı Venüs Williams, Fransız Marion Bartoli ile karşılaşacak.

02.08.2009 - 11:56

Dünya sıralamasının 3 numarası Venüs Williams, Stanford Klasik Tenis turnuvasının yarı finalinde Rus Elena Dementieva ile karşılaştı.

Wimbledon Finalinde kardeşi Serena'ya yenilen Venüs,  Californiya'daki Dementieva'ya maça tutunması için hiç şans tanımadı. Rakibinin servislerini peş peşe kıran Williams, seti 6-0'la aldı.

İkinci sette de üstün oyununu sürdüren Venüs Williams özellikle file önündeki başarısıyla rakibine göz açtırmadı. Toplam 54 dakika süren maçın ikinci setini de 6-1 alan Venüs Williams korttan 2-1 galip ayrıldı.

Diğer finalisti belirleyen ikinci yarı final maçında Fransız Marion Bartoli ile Avustralyalı Samantha Stosur karşılaştı. Wimbledon Şampiyonu Serena Williams'ı eleyerek dikkatleri üzerine çeken Stosur karşısında Bartoli maça iyi bir başlangıç yaptı.

İlk set 6-3 ile Bartoli'nin olurken, ikinci sette Avustralyalı Stosur toparlandı. İkinci seti 6-1 alan Stosur, final setinde aynı oyunu sürdüremeyince rakibine teslim oldu. Son seti 6-1 alan dünyanın 13 numarası Bartoli, finalde Venüs Williams'ın rakibi oldu.

İki raket daha önce 2007'de Wimbledon Finalinde karşılaşmış, Venüs Williams maçı kazanan taraf olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...