Wimbledon yağmuru yendi

Yağmur kesintileriyle ünlü Wimbledon'da Merkez Kort'un üstü kapandı. Bu tarihi ana tanıklık edenler arasında Agassi-Graf çifti de vardı

Wimbledon Tenis Turnuvası'nın yapıldığı All England Club'ın merkez kortu artık yağmurdan etkilenmeyecek ve kortun üstü kapanabilecek.

5200 metrekare genişliğinde ve 1000 ton ağırlığındaki çatının kapanması yaklaşık 10 dakikayı buluyor. Kortun yeni çatısının tanıtımında çatının kendisi kadar Andre Agassi - Steffi Graf çifti de ilgi gördü. Yaklaşık 15 bin seyirci, 7 kez Wimbledon şampiyonluğunu yaşayan efsanevi tenisçi Steffi Graf ve yine Graf gibi dünya klasmanının eski bir numaralarından olan kocası Agassi'yi izlemek fırsatını buldu.

Gösteri maçında Agassi-Graf çiftinin rakibi İngiliz Tim Henman ve Belçikalı Kim Clijsters'tı. Tek setlik mücadeleyi tie break ile Henman-Clijsters ikilisi kazandı. Daha sonra da tekler maçları yapıldı. Erkekler maçını Agassi, bayanların maçını Clijsters kazandı. 1999 yılında dünya klasmanında üçüncü sıradayken emekliye ayrılan Graf korta dönmekten duyduğu mutluluğu seyircilerle paylaştı, "Yeniden  wild card ile mücadele etmeyi talep edebilirim. Maçı bırakmak istemedim. Harikaydı. Sizler de inanılmazsınız. Teşekkür ederim".

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...