Sezonun ilk büyük golf turnuvası Amerika Masters'ta ilgi odağı yine Tiger Woods...

Dünya sıralamasının bir numarası, bu turnuvanın yabancısı değil... Tecrübeli isim, Augusta Golf Kulübü'nde daha önce 4 kez şampiyonluğa ulaşmıştı. Fakat eşini aldattığına ilişkin haberlerin ortaya çıkmasının ardından yaklaşık 5 ay turdan uzak kaldı ve parkurlara geri döndüğü bu ilk turnuvada eski halini aratıp aratmayacağı merak konusu.

Woods, en azından şimdilik, formunu kaybetmiş gibi görünmüyor. Amerikalı golfçü, turnuvanın ikinci günü sonunda, zirvenin sadece 2 vuruş gerisinde kaldı.

Güne İngiliz golfçüler damga vurdu. 72 vuruşluk parkuru 68 vuruş ile tamamlayan Ian Poulter ve 69 vuruşun üstüne çıkmayan Lee Westwood, toplam 136'şar vuruş ile turnuvanın ilk yarısını zirvede kapattı.

Woods ise ikinci turu 70 vuruşla tamamladı. böylece, Poulter ile Westwood'u 2 vuruş fazlayla takip eden 5 golfçü arasında, 3. sırada yer aldı. Woods ikinci turdan sonra "yeniden şampiyonluk adayları arasında yer aldığım için mutluyum. Fakat önümüzde 36 delik daha var ve eminim, işimiz hiç kolay olmayacak. Düne göre çok daha zordu" diye konuştu.

İlk günün lideri Fred Couples ise ikinci turda 75 vuruşa kadar çıktı ve dokuzuncu sıraya geriledi.