Xavi: Madrid bizi hazmedemiyor

Barcelona'nın kaptanı Xavi, Madrid basınının hakemleri baskı altına almak istediğini savunarak, "Real Madrid Barca'nın 5 puan altında ve başkent bunu hazmedemiyor'' dedi.

01.02.2010 - 19:35

Xavi: Madrid bizi hazmedemiyor

İspanya'da Katalonya bölgesi ile Madrid arasındaki rekabet futbola da yansırken, La Liga'da lider durumdaki Barcelona'nın kaptanı Xavi, ''Başkent, Real Madrid'in Barca'nın 5 puan altında olmasını hazmedemiyor'' açıklamasında bulundu.

İspanya'nın Madrid merkezli iki önemli spor gazetesi olan ''Marca'' ve ''AS''ın Barcelona karşıtı yayınlar yaptığını ve hakemlere baskı uygulamaya çalıştığını ima eden Xavi, ''Gazetelerini satmak zorundalar!'' ifadesini kullandı.

La Liga'da son oynadıkları ve 1-0 kazandıkları, deplasmandaki Sporting maçında Pedro'nun attığı golün ofsayt olduğuna ilişkin Madrid basınında çıkan yazıları eleştiren Xavi, ''Ofsayt değildi ve ikinci yarı İbrahimoviç'e bir penaltı vardı ama ondan konuşulmuyor. Olan şu ki, Real Madrid Barca'nın 5 puan altında ve başkent bunu hazmedemiyor'' dedi.

Katalan televizyonuna açıklama yapan Xavi, ''Madrid güçlü bir takım ama bizim felsefemize, takım oyunumuza ve birbirimize bağlılığımıza sahip değil. Ama iyi ve sonucu getirecek futbolcuları, iyi bir defansı var. Yüksek çekler verse de, iyi transferler yaptı. Sonuna kadar şampiyonluk mücadelesi verecekler'' ifadelerini kullandı.

Barcelona'nın diğer kulüplere nazaran ''ekstra bir yanının olduğunu'' savunan Xavi, ''Barca'da oynamak bir öncelik'' diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...