Ya Keita'nın kafası gol olsaydı...

Galatasaray-Bursaspor maçından önce birçok spekülasyon yazıldı söylendi, sezonun belki de en keyifli maçında bir pozisyon vardı ki iki takım için de yürekleri ağza getirdi...

26.04.2010 - 08:06

Ya Keita'nın kafası gol olsaydı...

Galatasaray ve Bursaspor, sezonun belki de en kritik randevusuna çıktıklarında Fenerbahçe Kasımpaşa'yı 1-0'la geçmiş ve liderlik koltuğuna dün saat 17.00 itibariyle oturmuştu.

Sarı-kırmızı ve yeşil-beyazlıların kapışması kelimenin tam anlamıyla nefesleri kesti, Ali Sami Yen'de ve ekran karşısındaki futbolseverler hop oturup hop kalktı.

Karşılaşma sadece iki takımı değil, Fenerbahçe'yi de birebir ilgilendiriyordu.

Geçtiğimiz hafta içi birçok spekülasyon gündeme getirilmiş, Galatasaray'ın ezeli rakibi Fenerbahçe'nin şampiyon olmaması için Bursaspor'a kaybedeceği gibi kötü niyetli iddialar dile getirilmişti.

Galatasaray Başkanı Adnan Polat, iddialara "Bunları düşünen salaktır" şeklinde sert yanıt vermişti. Sarı-kırmızılı futbolcular da dün sahada iddialara net bir yanıt verdi.

Müthiş pozisyonların yaşandığı maç, uzun süre unutulmayacak gibi. Karşılaşmada iki takım için de şanssız bir an vardı, 89. dakikada.

89. dakikada orta sahadan gelen Bursaspor ortasında topa ceza sahası içinde Galatasaray'ın Fildişi Sahilli yıldıız Abdul Kader Keita ters bir kafa vuruşu yaptı. Top neredeyse sarı-kırmızılı filelerle buluşuyordu, yan direğin hemen yanından kornere çıktı. Pozisyonun autla sonuçlanmasıyla iki takım taraftarları da derin bir oh çekti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...