"Ya oynarsınız ya da gidersiniz"

Manchester City'nin yıldızlarından Kevin De Bruyne, Pep Guardiola ile yaptıkları toplantının detaylarını anlattı. Belçikalı futbolcu "Bize sistemine uyamayan oyuncularla çalışmayacağını söyledi. Bu takımda ya Guardiola'nın istediği gibi oynarsınız ya da gidersiniz" dedi.

Haberler - Ntvspor 25.10.2016 - 16:37

"Ya oynarsınız ya da gidersiniz"

Sezona ilk 10 maçının tamamını kazanarak başlayan Manchester City, son 5 karşıyaşladır galibiyete hasret. Menajer Pep Guardiola, son Southampton maçı sonrası oyuncularıyla bir toplantı yaptı. Bu toplantıda neler konuşulduğunu, Kevin De Bruyne basınla paylaştı. Belçikalı futbolcuya göre; başarılı menajer kendilerinden yeni oyun sistemine inanmalarını istedi.

Daily Mail gazetesine konuşan de Bruyne "Pep hiçbir oyuncunun oyun tarzımızdan şüphe etmesini istemiyor. Yeni sistemimizin, takım için en iyisi olduğuna inanmamızı istedi. Riskli bir sistemimiz olduğunu biliyoruz. Herkesin sabırlı olduğu bir dünyada yaşamadığımızın da farkındayız. Ancak bu yeni sistemi en iyi şekilde hayata geçirmek için elimizden geleni yapacağız" ifadelerini kullandı.

Kevin De Bruyne'a göre; Guardiola toplantı sırasında kafasındaki oyun sistemine uyum sağlamakta zorlanan oyuncuları, kulüpten göndereceği yolunda ültimatom da verdi.

Belçikalı oyuncu "Bize çok net bir şekilde sistemine uyamayan oyuncularla çalışmayacağını söyledi. Bu takımda ya Guardiola'nın istediği gibi oynarsınız ya da gidersiniz" dedi.

Sayfa Yükleniyor...