NTV

"Yabancı sınırı planlarımızı değiştirdi"

Ntvspor

Spor

Çin Ligi ekiplerinden Tianjin Quanjian’ın başkanı; Diego Costa'nın yanısıra Karim Benzema, Radamel Falcao ve Edinson Cavani'ye deteklif götürdüklerini açıkladı. Başkana göre, transferlerin önüne yabancı oyuncu kısıtlaması geçti.

İlişkili Haberler

Tianjin Quanjian’ın milyarder sahibi Shu Yuhui, yeni sezondan itibaren geçerli olacak yabancı oyuncu sınırlamasının transfer planlarını değiştirdiğini söyledi.

Takıma çok büyük bir yatırım yapmayı planladıklarını vurgulayan Shu, adları sadece Diego Costa ile anılmasına karşın Radamel Falcao, Karim Benzema, Edinson Cavani ve Benfica'nın forveti Raul Jimenez'e de teklif götürdüklerini açıkladı. Falcao ve Jimenez ile tüm koşullar üzerinde anlaştıklarını söyleyen Shu; Costa ve Cavani de gelmeyi çok istemelerine karşın, sezon sonuna dek kulüplerinden izin alamadıklarını ifade etti.

Shu'ya göre yeni transferlerin önünü, yabancı sınırlaması kuralı kesti. Çin'de yeni sezondan itibaren kulüpler ilk 11’lerinde sadece 3 yabancı oyuncu oynatabilecek. 

Ayrıca kulüplerin, 23 yaşından küçük en az 2 Çinli oyuncuya maç kadrolarında yer vermeleri ve bunlardan birini ilk 11'de oynatmaları da zorunlu tutuldu.

ETİKETLER