Yaman: Grubun en iyisi olacağız

Altay teknik direktör Fuat Yaman, yeni transferlerle, eski oyuncuların uyumu ve kaynaşmasının çabuk sağlandığını ve futbolcuların çalışmalarda gösterdikleri performans ve isteğin üst düzeyde olduğunu belirtti.

15.07.2009 - 17:51

İZMİR  - Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Altay'da teknik direktör Fuat Yaman, ''Süper Lig'e çıkma hedefimizin yanında bu grubun en iyisi olma iddiamız var'' dedi.

Yaman, kulübün resmi internet sitesine yaptığı açıklamada, Ödemiş'teki  ilk kamp döneminin her yönüyle çok olumlu geçtiğini, gerek çalışma şartları ve iklimin gerekse de futbolcuların çalışmalarda gösterdikleri performans ve isteğin üst düzeyde olduğunu belirtti.

Yeni transferlerle, eski oyuncuların uyumu ve kaynaşmasının çabuk sağlandığını kaydeden Yaman, şöyle dedi:

''Yapılan transferlerin ihtiyaca göre isabet oranı oldukça iyi. Bu açıdan çok büyük özveri gösteren Yönetim Kurulumuza teşekkür ediyorum.Hazırlık kampına transferi bitirmiş olarak başlamak bizim için büyük bir şans ve başarı. Bundan sonraki çalışmalarımız fiziki gücümüzü artırmak, takım oyunu, teknik, taktik özelliklerimizi geliştirmek üzerine olacak'' dedi.

Yaman, fikstürle ilgili yorum yapmanın doğru olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

''Her takım ile maç oynayacağımız gerçeği var. Dolayısıyla sıralama yapmanın doğru olduğuna inanmıyorum. İkincisi ve en önemlisi ise her maçını kazanmayı hedefleyen bir anlayışımız olacağı için kiminle ne zaman nerede oynayacağımızın çok fazla bir önemi olmayacak. Süper Lig'e çıkma hedefimizin yanında bu grubun en iyisi olma iddiamız var. Bu iddiayı taşıyan kimsenin fikstürle çok fazla ilgileneceğine de inanmıyorum'' dedi.

Taraftarlara da seslenen Yaman, ''Koşullar ve şartlar ne olursa olsun gurur duyacakları, keyif alacakları bir takım izleyeceklerini söyleyebilirim. İsmine ve mazisine yakışır bir lige yükselmenin çabası içerisinde olacağız. Taraftarlarımızla birlikte bunu başaracağımıza inanıyorum'' dedi.

Öte yandan yarın Kartepe kampı için İzmir'den ayrılacak ve akşam ikinci kamp döneminin ilk antrenmanını yapacak Altay'da Batuhan, Doğan ve Serkan Yılmaz kampa götürülmeyecek.

Kartepe'deki ilk etap çalışmalarından sonra kadronun 25-26 kişiye düşürüleceği, kulüple tekrar anlaşan Şehmus, Ümit Milli Takım maçlarından sonra izin verilen Burak ve ülkesinden dönen Tiago'nun da takımla birlikte Kartepe'ye gideceği öğrenildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...