Yasaklı taraftar tribünde

Futbolda şiddeti önlemeye yönelik uygulamalardan biri olan e-bilet sistemi tartışmaları devam ederken, Fernandes'e saldırdığı için maç yasağı alan taraftar derbide tribünde görüntülendi.

21.04.2014 - 02:47

Yasaklı taraftar tribünde

E-bilet uygulaması bu hafta uygulamaya konuldu.

Uygulamaya yönelik tartışmalar devam ederken, stadı kameralarla takip eden güvenlik görevlileri, tribünde olay çıkardıkları gerekçesiyle bazı taraftarları gözaltına aldı.

Öte yandan, sezonun ilk yarısında Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda oynanan Kasımpaşa-Beşiktaş maçında sahaya girerek Manuel Fernandes'e fiili saldırıda bulunan taraftar Mustafa Özel'in, Beşiktaş-Fenerbahçe derbisini tribünden izlediği ortaya çıktı.

Sosyal medyada paylaşılan bir fotoğrafta, hakkında "tribün yasağı" bulunan Özel'in maçı stadyumda izlediği görüldü.

TFF DOĞRULADI
Türkiye Futbol Federasyonu Basın Sözcüsü Mete Düren de olayı doğruladı. Düren söz konusu kişinin derbide tribüne girdiği bilgisinin kendilerine geldiğini kaydederek şöyle devam etti:

"Geçtiğimiz haftalarda Kasımpaşa-Beşiktaş maçında sahaya girerek, Fernandes'e fiili saldırıda bulunan ve stadyumlara girmesi yasaklı olan şahsın bu maçta yer aldığı bilgisi gelmiştir.

Bilindiği gibi kulüplerden gelen istek nedeniyle kombine kartlar, passolig sistemine tanıtılmış bu sebeple herhangi bir kişiye ait kombine kartla bu şahıs tribüne girmeyi başarmıştır.

Sadece bu olay bile gelecek sezondan itibaren kişiye özel e-bilet sistemiyle, stadyumların bu tür şahıslardan arındırılması hususunun da ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...