Yasemin Ecem Rio biletini aldı

İzmirli 18 yaşındaki okçu Yasemin Ecem Anagöz, 2016 Rio Olimpiyatları için kota almayı başardı.

Haberler - DHA 28.05.2016 - 17:16

Yasemin Ecem Rio biletini aldı

İzmir Büyükşehir Belediyespor'un sporcusu olan Yasemin Ecem Anagöz, milli takımla katıldığı İngiltere'nin Nottingham kentindeki Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nda olimpik yay kadınlarda ilk sırayı elde ederken barajı geçerek Rio biletini aldı.

İngiltere'de ilk turda maç yapmayan sporcumuz, 2. turda Estonyalı Reena Parnat'ı 6-0, 3. turda Danimarkalı Anne Marie Laursen'i 7-1, çeyrek finalde İsveçli Christine Bjerendal'i 6-2, yarı finalde Azerbaycanlı Olga Senyuk'u 6-0'la geçti.

Finalde ise Slovak Alexandra Longova'yı 6-5 yenen Yasemin Ecem, büyük bir başarıya imza attı. Genç yaşına rağmen kariyerinde ilk kez olimpiyat barajı aşarak 5-21 Ağustos tarihleri arasında Brezilya'nın Rio kentinde düzenlenecek olimpiyatlarda ay-yıldızlı bayrağımızı temsil etme hakkı kazanan Yasemin, gelecek yıllar için de Türk okçuluğuna umut verdi.

İzmir'den daha önce artistik cimnastikçi Ferhat Arıcan, güreşçi Buse Tosun, yelkenci kardeşler Deniz ve Ateş Çınar, olimpiyat barajını geçerek Rio'da mücadele etme hakkı kazanmıştı.

Sayfa Yükleniyor...