Riekerink: Yasin'e bir maçlık ceza verdik

Galatasaray Teknik Direktörü Jan Olde Riekerink, Adanaspor maçındaki hareketleri nedeniyle 21 yaş altı takımına gönderilen Yasin Öztekin'in durumuna açıklık getirdi.

Haberler - Anadolu Ajansı 02.11.2016 - 16:39

Riekerink: Yasin'e bir maçlık ceza verdik

Riekerink, Florya Metin Oktay Tesisleri'nde basın toplantısı düzenlerken, medya mensuplarının yönelttiği soruları yanıtladı.

Adanaspor maçı sonrası aldıkları kararla Yasin Öztekin'i 21 yaş altı takımına gönderdiklerini hatırlatan Riekerink, "Yasin şu anda bizimle beraber değil. Böyle bir karar aldık. Bir maçlık ceza verdik. Medipol Başakşehir maçından sonra durumunu tekrar değerlendireceğiz" dedi.

Bu tip sorunların her takımda yaşanabileceğini ve normal karşıladığını aktaran Hollandalı teknik adam, "Benim futbolcularıma söylediğim basit bir sıralama var. En altta oyuncular, sonra takım, en üstte de kulüp yer alır. Bireylerin hiçbir zaman takımın üzerine geçmemesi gerekiyor. Benim için takım önemli. Belli kurallar koyup, uygulamamız gerekiyor. Takımın üzerinde ise kulüp var. Takım olarak kulübe karşı karşı sorumluluklarımız bulunuyor. Yasin'in çok iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Takıma önemli katkı sağladı ama son davranışından ötürü böyle bir karar aldık" diye konuştu.

Yasin Öztekin'le pazartesi günü bir görüşme yaptığını da aktaran Riekerink, "Konuşulanlar tabii ki aramızda kalacak. Bu seneki performansıyla bizim için önemli bir oyuncu oldu. Kendisinden daha ekstra işler beklenebiliyor ama takımın dengesi önemli. O da bunu sağlıyordu. Koşan, mücadele eden bir takım oyuncusuydu. Medipol Başakşehir maçına çıktığımızda, onun yerine bir başka oyuncumuz sahada olacak" ifadelerini kullandı.

"ÇOK ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ"

Hollandalı teknik adam, takım olarak zorlu bir dönem geçtiklerini dile getirerek, sırasıyla Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ve Bursaspor ile karşılaşacaklarını vurguladı.

Bu süreçte ilk olarak lider Medipol Başakşehir ile oynayacaklarını anlatan sarı-kırmızılı çalıştırıcı, şunları söyledi:

"Kompakt onayan ve takım halinde iyi mücadele eden bir rakibimiz var. Geçtiğimiz yıllarda da iyi iş çıkardılar ve bu sezona mükemmel başladılar. Zor bir rakip ama en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Rakibimizin eksilerini ve artılarını çıkarıp çalışıyoruz. Adanaspor maçındaki oyunumuzdan genel olarak memnun değildim ancak galibiyetle ayrıldık. Rakibimiz bu sezonki 4 deplasman maçını da kazanıp, gol yememiş. İstatistikleri iyi. Biz en iyi şekilde hazırlanmaya devam ediyoruz. Medipol Başakşehir çok ciddi bir rakip. Altı ayda kurulmuş bir takım da değil. Uzun vadede kurulumu başlamış, organizasyonu istikrarlı olan bir takım. Puan cetvelinde de her geçen yıl daha iyiye gidiyorlar. Bu iddiaları devam edecektir. Bizim hedefimiz belli ve tek amacımız da cuma günü kazanmak." 

Önlerindeki 3 maçta karşılaşacakları Medipol Başakşehir, Fenerbahçe ve Bursaspor'un ligde direkt rakipleri olarak dikkati çektiğini belirten Riekerink, "Tüm rakiplerimize saygı duyuyoruz. Lig bir maraton ve şampiyon olmak istiyoruz. Maç maç bakmak bizim için daha sağlıklı. En önemlisi de önümüzdeki Medipol Başakşehir müsabakası" şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE-MANCHESTER UNİTED MAÇINA GİTMEK İSTERDİM"

Jan Olde Riekerink, Fenerbahçe'nin UEFA Avrupa Ligi'nde yarın Manchester United ile yapacağı maçı yerinde izleyip izlemeyeceği sorusuna, "Fenerbahçe-Manchester United maçına gitmek isterdim ama gitmemem konusunda gelen tavsiyeler var. Televizyondan izleyeceğim. Çok güzel bir maç olacaktır" yanıtını verdi.

Akılların şimdiden Fenerbahçe derbisinde olabileceği yönündeki soruyu ise Hollandalı çalıştırıcı, "Takımda kimsenin Fenerbahçe maçını konuştuğunu duymadım. O müsabaka, bizim için bir sonraki safha. Herkes Medipol Başakşehir maçına odaklanmış durumda" şeklinde cevapladı.

Hakan Balta ve Sneijder'in sakatlıklarını atlatarak takıma dahil olduğunu, Selçuk İnan'ın ise iki gündür bağırsak enfeksiyonu nedeniyle antrenmanlara katılamadığını aktaran Riekerink, "Yarın bu oyuncuların durumunu daha sağlıklı göreceğiz ve kararımızı vereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...