Yattara'nın sakatlığı düzeldi

Trabzonspor'da sağ ayak bileğinden ameliyat olan İbrahima Yattara'nın sağlığının düzeldiği ve hiçbir probleminin kalmadığı bildirildi.

21.04.2010 - 12:20

Yattara'nın sakatlığı düzeldi

Kulüp sağlık kurulu başkanı İrfan Coşkun, "Yattara'nın sakatlık olarak hiçbir problemi kalmadı. Takımla birlikte çift kale maçlara da çıkıyor" dedi.

Gineli oyuncunun performans ve kondisyon açısından ise tam hazır olmadığını ifade eden Coşkun, "Bundan sonrası futbolcunun bu eksikliklerini gidermesine bağlı. Kimi oyuncu 1-2 haftada, kimisi ise 3-4 haftada hazır hale gelebilir. Fenerbahçe ile 5 Mayıs'ta yapılacak kupa finalinde oynar mı oynamaz mı bu konuda biz bir şey söyleyemeyiz. Bu, oyuncunun hazır olmasına ve teknik kadronun kararına bağlı. Şu anda net söyleyebileceğimiz, Yattara'nın sakatlıkla ilgili problemi olmadığıdır" diye konuştu.

Sezon başında Belçika'nın Standard Liege takımı ile yapılan hazırlık maçında sakatlanan Yattara, ligin 7. haftasındaki Gençlerbirliği maçında 9, ligin 8. haftasındaki Gaziantepspor maçında 45, ligin 10. haftasındaki Kayserispor maçında da 28 dakika olmak üzere 3 maçta toplam 82 dakika forma giymişti.

Tedavisine rağmen bir türlü istenilen verimi sağlayamayan Gineli oyuncu, daha sonra İngiltere'de ameliyat olmuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...