Yazıcı: Bursaspor iyi yolda

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, takımın iyi çalıştığını ve iyi yolda olduğunu söyledi.

17.03.2009 - 13:41

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ''İyi çalışıyoruz, Bursaspor iyi yolda'' dedi.

Yazıcı, uzun yıllar süren ligden düşme kargaşasını ortadan kaldırdıklarını, artık Bursaspor'un şampiyonluk yarışında olması gerektiğinin söylendiğini bildirdi.

Camianın yıllardan beri yaşadığı küme düşme tedirginliğini bu yıl yaşatmadıklarını anlatan Yazıcı, kulübün temellerini sağlam bir zemine oturttuklarını, ancak taşların yerine oturması için de belli bir sürece ihtiyaçlarının bulunduğunu kaydetti.

Yazıcı, revizyona giden Bursaspor'da futbolcuların forma savaşı verdiğini, takımda inanılmaz bir rekabet olduğunu anlatarak, ''Hiç bir futbolcumuzun aklında yedeklik psikolojisi yok. Herkes her an oynayabilecek gibi hazır durumda. Her bölgede en az iki futbolcumuz var ve bunlar aynı seviyede. Kadro derinliğini yakaladık. Şu anda puan cetveline baktığım zaman 6'ncılık çok yakın görünüyor. Başka bir deyimle bizim çok basit kaybettiğimiz puanları hesap ederseniz bugün şampiyonluk yarışındaki grubun içinde olabilirdik. İyi çalışıyoruz, Bursaspor iyi yolda'' dedi.

''DESTEK GÖREMİYORUZ''
Bursaspor'un tek sıkıntısının, Bursa gibi büyük bir kentin Bursaspor'a gereken önemi vermemesi olduğunun belirten Yazıcı, gerekli desteği göremediklerini kaydetti.

Yazıcı, kalıcı gelir kaynakları oluşmadıkça Bursaspor'un büyümesinden söz edilemeyeceğini dile getirerek, ''Bursa dinamikleri ile bunu aşamazsak hedeflediğimiz kupalar ve şampiyonluklara çok zor gideriz. Ben bütün Bursa'nın, Trabzon, Sivas, Kayseri örneği olduğu gibi, şehir olarak bir bütün olup, Bursaspor'a sahip çıkılmasını, istiyorum. Eğer bu söylediklerim gerçekleşirse Bursaspor'un şampiyonluğa oynamaması için hiç bir neden yok'' diye konuştu.

FENERBAHE MAÇI
Fenerbahçe maçına da değinen Yazıcı, 20 Mart cuma akşamı sahadan gülerek ayrılan tarafın kendileri olacağına inandıklarını bildirdi.

Yazıcı, Fenerbahçe ile oynanan 3 kupa, 1 lig karşılaşmasında 4 mağlubiyetleri olduğunu anımsatarak, ''Geçen yıl Fenerbahçe'yi İstanbul'da 2-0 yenmiştik. Daha sonra talihsizlikler neticesinde 4 maçı kaybettik. Fenerbahçe karşısındaki bu şanssızlığı cuma günkü maçta yeneceğimizi ümit ediyorum. Tüm Bursa seyircisi güzel bir maç izleyecek ve gülen taraf biz olacağız. Muhteşem taraftarımızın da her maçta olduğu gibi bu maçta da tezahüratları ile yanımızda olacağına inancım tamdır'' diyerek sözlerini tamamladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...