İbrahim Yazıcı, Diyarbakır dönüşü uçakta gazetecilere yaptığı açıklamada, maç sırasında çıkan olaylar ve karşılaşmanın tatil edilmesine ilişkin fazla yorum yapmak istemediğini ancak Bursaspor'un her maça galip gelmek için çıktığını söyledi.

Bursaspor'un emin adımlarla zirveye doğru yöneldiğini belirten Yazıcı, "Hiç kimsenin tahmin etmediği bir maç yaşadık. Bizim dileğimiz bu maçı oynayıp da kazanmaktı. Bugüne kadar Türkiye'de kendi bilgim dahilinde böylesine bir maç yaşamadım. Bursaspor her maça galibiyet için çıkıyor. Bunu da geçmiş maçlarda gösterdi" diye konuştu.

Yazıcı, "Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun verdiği 15 günlük hak mahrumiyeti cezanız nedeniyle maçı statta izleyemediniz. Maçı nerede izlediniz?" sorusuna, "Bir yerde televizyondan izledim. Ben Diyarbakır'a geldim, maçı da izledim. Mühim olan Diyarbakır'a gelmemdi. Ben üzerime düşeni yaptım. Yapmam gerekeni yaptım. Tabi ki statta seyretmek en büyük arzumdu. Ama bu benim elimde olan bir şey değil" yanıtını verdi.

Yazıcı, "Maçın ardından TFF'den, Diyarbakırspor yönetiminden veya diğer kulüplerin yöneticilerinden 'geçmiş olsun' mesajı aldınız mı?" sorusunu ise, "İsim vermeye gerek yok ama bir çok kişi aradı" diye cevapladı.