Yazıcı: Gecikmiş bir başarı

Süper Lig'in flaş takımı Bursaspor'un kulüp başkanı İbrahim Yazıcı, Türkiye'nin en büyük şehir kulübü olduklarını belirterek, "Bursaspor bu yerlere daha önce gelmeliydi" dedi.

16.03.2010 - 10:39

Yazıcı: Gecikmiş bir başarı

İbrahim Yazıcı, Bursaspor'un çok iyi bir konumda olduğunu ve her maçı 'final' olarak değerlendirip aynı ciddiyetle mücadele ettiğini belirterek, Manisaspor'u 2-0 yenerek taraftarı mutlu ettikleri için gurur yaşadıklarını söyledi.

Bursaspor'a diğer kentlerde de çok ciddi bir sempati oluştuğunu ifade eden Yazıcı, ligde kalan 8 maçtan en iyi sonuçları alarak kulübün özlediği başarılara ulaşmayı arzuladıklarını vurguladı.

Yazıcı, Bursaspor'un şu anki durumunun "Gecikmiş bir başarı" olduğunu dile getirerek, şunları söyledi:
"Biz hep Bursaspor'un zirvenin içinde olacağını, kupalardan birini alacağını söylemiştik. Kupalardan biri deyince bunun içine her şey giriyor. Biz o sözcüğü (şampiyonluk) seslendirmek istemiyoruz. Her maç final, ama niye olmasın. Ama bizim o sözcüğü söylememize gerek yok, Türkiye söylüyor. Bursaspor, Türkiye'nin en büyük şehir kulübü bence. Bu yerlere daha önce gelmeliydi. Bundan sonra da böyle devam etmesini dilerim."

Olaylar nedeniyle 17. dakikada tatil edilen Diyarbakırspor-Bursaspor maçının ardından bazı kulüp yöneticilerinin açıklamalarının hatırlatılması üzerine Yazıcı, "Bence o arkadaşlar kendi takımlarıyla ilgili beyanat versinler. Demagoji ve politika yapıyorlar" dedi.

Yazıcı, "TFF'nin Diyarbakırspor maçına ilişkin nasıl bir karar almasını bekliyorsunuz?" sorusuna, "Yönetmelik ve talimatlar o kadar açık ki benim bir şey söylememe gerek yok. Onun için bu konuda bir şey konuşmama gerek yok" yanıtını verdi.

Bursaspor'un yakaladığı başarının altında yatan sırrın sorulması üzerine Yazıcı, şöyle konuştu:
"Başarının sırrı uyum. Yani, bu uyumu sağlayabilmek bütün mesele. Biz kulüp olarak taraftarımızla uyum içindeyiz. Yönetim içinde uyum halindeyiz. Teknik heyetle, futbolcu kardeşlerimizle uyum içindeyiz. Zaten böyle bir uyumu devam ettirebilirsen başarı kaçınılmaz olur. Biz bu sene yaşamadık bu uyumu. Geçen sezon Avrupa kupalarına katılmayı son maçta kaçırdık. Bu, uyumu ve iskeleti bozmama, ilave etmenin neticesidir. Eğer isteseydik birçok oyuncumuzu satardık. Ama ben Bursaspor'un hedefi olduğunu söyledim. Bu hedefe de yıldız satarak değil yeni yıldızlar kazanarak ulaşılır."

İbrahim Yazıcı, "Bursaspor kamuoyuna bir mesajınız olacak mı?" sorusunu ise, "Son Manisaspor maçında gördüğüm manzara, o taraftarın şovu mükemmeldi. Bunun böyle devam etmesini istiyorum. Hakikaten Manisaspor maçında muhteşem bir tezahürat ve şov vardı. Taraftarlarımız Bursa'nın ve Bursaspor'un ne olduğunu tüm Türkiye'ye ve dünyaya gösteriyor. Taraftarlarımız bize inanmaya ve desteklemeye devam etsin" diye yanıtladı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...