Yazıcı: Hiçbir şey kaybetmedik

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, şampiyonluk mücadelelerini ligin sonuna kadar devam ettireceklerini ve karamsarlığa gerek olmadığını söyledi.

26.04.2010 - 14:22

Yazıcı: Hiçbir şey kaybetmedik

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, ligin sonuna kadar şampiyonluk yarışında olacaklarını belirterek, ''Karamsarlığa gerek yok, çünkü henüz bir şey kaybetmiş değiliz. Sonuna kadar şampiyonluk mücadelemizi sürdüreceğiz'' dedi.

Yazıcı, yaptığı açıklamada, dün akşam zorlu İstanbul deplasmanında Galatasaray ile 0-0 berabere kalarak sezonun bitimine 3 hafta kala liderliği Fenerbahçe'ye kaptırdıklarını hatırlattı.

Bugünü kadar hep Feherbahçe'nin kendilerini takip ettiğini, ancak bundan sonra kendilerinin ''yakın takipçi'' olacaklarını dile getiren Yazıcı, ''Liderliği Fenerbahçe'ye geçici olarak verdik. Sezon sonunda bu emaneti yeniden alıp şampiyonluğa ulaşacağımıza dair inancımız tam. Karamsarlığa gerek yok, çünkü henüz bir şey kaybetmiş değiliz. Sonuna kadar şampiyonluk mücadelemizi sürdüreceğiz'' diye konuştu.

Yazıcı, galibiyet hedefiyle gittikleri İstanbul deplasmanında çok iyi bir futbol sergilediklerini ancak tek eksiklerinin gol olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Sahada mükemmel bir mücadele vardı. Karşılaşmanın başlama düğünden bitiş düdüğüne kadar her iki takımda galibiyeti istedi. Tek eksik goldü. Eğer golü de bulabilseydik her şey daha güzel olacaktı. Galatasaray karşısında tüm spor kamuoyu gördü ki Bursaspor Kulübü şampiyonluğu hak ediyor. 3 hafta sonra ipi göğüsleyen de biz olacağız. Buna yürekten inanıyoruz. Ancak öncelikle yapmamız gereken tek şey sahamızda oynayacağız Kayserispor ve Beşiktaş maçlarını kazanmak. Biz üzerimize düşeni yaptıktan sonra beklemeye başlayacağız. Sonunda gülen taraf tüm Türkiye'nin de istediği gibi Bursaspor olacaktır.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...