Yazıcı: İyi oyuncuları kadromuza katacağız

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, yeni sezon için takıma katkı yapacağına inandıkları en iyi oyuncuları kadrolarına katacaklarını, bu nedenle titiz bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

31.05.2010 - 13:34

Yazıcı: İyi oyuncuları kadromuza katacağız

BURSA - Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, yeni sezon için takıma katkı yapacağına inandıkları en iyi oyuncuları kadrolarına katacaklarını, bu nedenle titiz bir çalışma içinde olduklarını söyledi.

Yazıcı, yaptığı açıklamada, Bursaspor'un yeni sezonda hem Şampiyonlar Ligi hem Turkcel Süper Lig hem de Türkiye Kupası'nda mücadele edeceğini, üç kulvarda da başarılı olabilmek için büyük bir çaba göstereceklerini vurguladı.

Bu çerçevede transfer çalışmalarını büyük bir gizlilik içinde sürdürdüklerinin altını çizen Yazıcı, ''Takımımıza katkı yapacağına inandığımız en iyi oyuncuları kadromuza katacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın'' dedi.

Yazıcı, basında her gün farklı bir oyuncunun isminin gündeme geldiğini, ancak bu isimlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirerek, ''Biz, imza aşamasına gelene kadar hiç bir oyuncunun ismini açıklamıyoruz. Görüştüğümüz çok sayıda oyuncu var. Sonuçlandıkça bunları kamuoyuyla paylaşacağız'' diye konuştu.

Bursaspor'un 2009-2010 sezonunda büyük bir başarı göstererek Turkcell Süper Lig'i şampiyon olarak tamamladığını, bu durumun kendilerine daha büyük sorumluluklar verdiğini anlatan Yazıcı, yönetim kurulu olarak bunun da bilincinde olduklarını ifade etti.

Yazıcı, hedeflerinin Bursa'yı ve Türkiye'yi Avrupa'da en iyi şekilde temsil etmek olduğunu anlatarak, şöyle devam etti:

''Türkiye'yi Şampiyonlar Ligi'nde temsil edeceğimiz için işimiz çok daha zor. Ancak Bursaspor tüm zorlukların üstesinden gelecek güce sahiptir. Bu da şehrin tüm dinamiklerinin katkısıyla olacaktır. İnanıyorum ki Bursa şehri takımına sahip çıkacaktır. Şampiyon olduğumuzda nasıl şehirde büyük bir bayram havası yaşandıysa bu havayı devam ettirmek en büyük arzumuz. Bunu da tüm Bursa el ele vererek yapmak istiyoruz. Bu başarı tüm Bursa'nın başarısıdır.''

Yazıcı, sözleşmeleri devam eden oyuncuları Sercan Yıldırım, Ozan İpek, Volkan Şen ile ilgili çıkan transfer söylentileriyle ilgili olarak da hiçbir oyuncuyu bırakmaya niyetleri olmadığını kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...