Yazıcı: Kupa kazanmanın zamanı geldi

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı "Artık kupa kazanmanın zamanı geldi. Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmak istiyoruz" açıklamasını yaptı.

13.01.2010 - 21:07

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Ziraat Türkiye Kupası'nı kazanmayı hedeflediklerini bildirdi.Bursaspor'un 2-1 kazandığı Tarsus İdmanyurdu maçının çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yazıcı, kupa maçlarının her zaman zorlu geçtiğini belirtti.

Yazıcı, kupa maçlarında küçük-büyük takım ayrımı yapılamayacağını ifade ederek, zorlu bir maçta galip gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İki maçta iki galibiyet almalarının, üst tura çıkma şanslarını oldukça yükselttiğine dikkati çeken Yazıcı, "Hedefimiz kupayı kazanmak, zamanı geldi.  Bunun için şansın da yanımızda olmasını diliyorum" dedi. Yazıcı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından Bursaspor'a destek kampanyası başlatıldığının hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: "Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Şehrin tüm dinamikleri bu kampanyaya destek verirlerse mutlu sona daha çabuk ulaşırız. Sezona, mütevazi bütçeyle devam ediyoruz. Bursaspor'un da zirveye oynayan takımlar gibi bütçesi olması için çalışıyoruz. Tüm şehrin desteğiyle buna ulaşacağımıza inanıyorum."

SERCAN'IN TRANSFERİ
Kulübün Basın Sözcüsü Ferruh Nayman'ın, "Sercan Yıldırım'ın transferinde son sözü Başkanımız söyler. Hocamız karışamaz" sözleriyle ilgili yorumunun sorulması üzerine Yazıcı, şunları ifade etti:"Burada yanlış bir anlaşılmanın olduğuna inanıyorum. Sercan'ın transferi önemli bir konu. Gelecek vadeden ve takıma katkısı bulunan bir oyuncunuzu satarsanız, yerine yeni bir oyuncu almak zorundasınız. Tabii ki yönetim ve hocamızla konuşarak, bu kararı verdik. Transferde tek yetkili olsam da bu tür kararları alırken yönetim ve hocamızla da görüş alışverişinde bulunuyorum. Yaptığımız görüşmelerde bu şekilde devam etmemizin daha iyi olacağına karar verdik. Bu kadroyla yolumuza devam edeceğiz."

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...