Yazıcı'nın gözü de babası gibi zirvede

Türkiye'nin tanınmış otomobil yarışçılarından, Bursaspor Kulübü'nün başkanı İbrahim Yazıcı'nın oğlu Serkan Yazıcı'nın hedefi, 18 Nisan'da başlayacak Türkiye Ralli Şampiyonası'nda birincilik kürsüsünde yer almak.

Haberler 25.03.2010 - 11:59

İbrahim Yazıcı'nın başkanlığını yaptığı Bursaspor, Turkcell Süper Lig'de Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile şampiyonluk yarışında yer alırken, Serkan Yazıcı da Bursa'ya rallide bir şampiyonluk getirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Türkiye'de ve Avrupada sayısız derecesi bulunan, Dünya Ralli Şampiyonası'nda ilk 10'a giren ender Türk sporcular arasında yer alan Serkan Yazıcı, yaptığı açıklamada, 18 Nisan'da Türkiye Ralli Şampiyonası'nın yanı sıra Dünya Ralli Şampiyonası'nın bir ayağının da Türkiye'de yapılacağını belirterek, Otomobil Sporları Federasyonu'nun bazı kriterleri gözönünde bulundurarak aldığı karar gereği Türk sporcuların dünya şampiyonasında yarışmasının mümkün olmadığını söyledi.

Yazıcı, bundan dolayı Türk rallicilerin 3 gün sürecek Türkiye şampiyonasına hazırlandığını ifade ederek, ''Türkiye'de çok önemli bir organizasyon yapılıyor, ama burada Türk sporcular yarışamıyor. O nedenle hazırlıklarımızı Türkiye şampiyonası için yürütüyoruz. Amacım yarışı birinci sırada bitirmek. İnşallah şampiyonluğu Bursa'ya getiririm'' dedi.

Serkan Yazıcı, babasının başkanlığını yaptığı Bursaspor'un da zirvede yer aldığını dile getirerek, ''Babamın kulüp için özverisini en yakın ben bilirim. Ben Bursaspor'un şampiyon olacağına inanıyorum. İnşallah şampiyon olacak ve seneye Bursaspor'un adını tüm dünya duyacak'' diye konuştu.

''Bir gün siz de babanız gibi Bursaspor'a başkan olmak ister misiniz'' yönündeki soruya Yazıcı, ''Bursaspor büyük bir camia. Herkes böyle onurlu bir görevi ister, ama benim şu an için böyle bir düşüncem yok'' yanıtını verdi.

Serkan Yazıcı, ''Türkiye'nin en hızlı otomobil yarışçısı olarak normal trafikte nasılsınız'' sorusunu, ''Çok yavaş'' diye yanıtlarken, gençlere de yapılacak hızın başkalarına zarar vereceğini düşünerek trafikte dikkatli araba kullanmaları yönünde tavsiyede bulundu.

''Oğlunuzun da ileride rallici olmasını ister misiniz'' sorusunu ise Yazıcı, ''Evet, çok isterim. Adı Rüzgar; adı gibi hızlı bir yarışçı olur. Zaten eğer bu sporu seçerse şanslı, çünkü başta ben olmak üzere birçok antrenörü olacak. Yani kafadan rakiplerine göre 1-0 önde başlayacak'' diye cevapladı.

Sayfa Yükleniyor...