Yelkende tarihi başarı

Milli yelkenciler Deniz ve Ateş Çınar, Yunanistan'da düzenlenen 470 Dünya Şampiyonası’nda büyük bir başarının altına imza attı. Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’nin sporcuları, dünya 5'incisi oldu.

Haberler - Ntvspor 16.07.2017 - 17:43

Yelkende tarihi başarı

Yunanistan'ın Selanik kentinin ev sahipliği yaptığı 470 Dünya Şampiyonası'nda heyecan sona erdi. 

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi’nin sporcuları Deniz-Ateş Çınar, 12 yarışın ardından 72 ekip arasında dünya 5'inciliğini kazandı.  

Deniz ve Ateş Çınar, bu büyük başarıdan dolayı gururluydu. Hedef olarak kendilerine 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunlarını belirlediklerini vurgulayan milli sporcular, "Hedefimiz Tokyo 2020 için eleme yarışı olan gelecek yılki dünya şampiyonasında birincilik. Bu başarıda emeği geçen bizi destekleyen, yanımızda olan Türkiye Yelken Federasyonu'na kulübümüze ve sponsorumuz Doğuş Grubu'na teşekkür ederiz” dediler.  

SELMAN RODOPMAN: BÜYÜK BİR GURUR KAYNAĞI  

Fenerbahçe Doğuş Yelken Sorumlusu Selma Rodopman ise "Sporcularımızın bu başarısı ülkemiz, kulübümüz ve sponsorumuz Doğuş Grubu için büyük bir gurur kaynağı. 2020 Olimpiyatları’nda hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.  

Sayfa Yükleniyor...