İlişkili Haberler

Gürcü teknik direktörün eski başkanlardan ve bakanlardan Faruk Nafiz Özak'la yemek yediğini duyan ve arası Özak ile uzun süredir iyi olmayan Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, Şota'nın kulüpteki görevine son verdi. Ancak yemekte Şota'nın değil, ikizi kardeşi Arçil'in bulunduğu ortaya çıktı. Görenlerin Arçil'i Şota, ikizlerin babasını da asbaşkanlardan Hayrettin Hacısalihoğlu'na benzettiği anlaşıldı. 

Şota ve Arçil'i, futbolculuk döneminde Trabzonspor'a getiren isimlerin başında gelen eski yöneticilerden Cafer Hazaroğlu, geçtiğimiz hafta babasıyla birlikte Trabzon'a gelen Arçil'le yemekte buluştu. Yemeğe Şota da davet edilmesine rağmen yanlış anlaşılmalara meydan vermemek adına Gürcü teknik adam yemeğe katılmadı. Geçtiğimiz hafta yenen yemekte Trabzonspor eski başkanlarından Faruk Nafiz Özak, eski asbaşkan Nevzat Şakar ve Serdar Bali ile birlikte Arçil'in babası da katıldı. İkizlerin babası da eski asbaşkanlardan Hayrettin Hacısalihoğlu'na benzetildi.

Bunun üzerine Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na Şota'nın eski başkanlardan Faruk Nafiz Özak ve eski yöneticilerle yemekte buluştuğu duyumu geldi. Faruk Nafiz Özak ve diğer yöneticilerle arası olmayan Hacıosmanoğlu'nu bu durum çileden çıkardı. Kongre öncesi böyle bir hadisenin yaşanması üzerine Hacıosmanoğlu, teknik direktör Şota Arveladze ile görüşme yaptı. Şota, yemeğe kendisinin katılmadığını, Arçil'in katıldığını söylemesine rağmen Hacıosmanoğlu'nu ikna edemedi. Görüşmenin sorgu havasında geçmesine çok sinirlenen Şota, Hacıosmanoğlu ile tartıştı. Hacıosmanoğlu'nun yemekle ilgili elinde görüntülerin bulunduğunu söylemesi Şota'yı iyice çileden çıkarttı. İpleri kopma noktasına getirdi.
Fıkralara konu olacak olayın detayları ortaya çıkmasının ardından "Yemeği Arçil yedi, hesabı Şota ödedi" yorumları gerçekleşirken, İkiz kardeşlerin Trabzonspor'a 1994 yılında transferinde ise ikizler yine espri konusu olmuş, "Trabzonspor hata yapmamak için iki kardeşi birden transfer etti" esprileri yapılmıştı.

ARÇİL: "ÇOK KOMİK OLUR"

Teknik Direktör Şota Arveladze'nin ikizi Arçil ise yaşananları anlatarak "Medipol Başakşehir maçından önce Trabzon'daydım. Bizi Trabzon'a getiren eski yöneticilerimle sohbet ettik. Faruk Özak, Cafer Hazaroğlu, Serdar Bali ve babam Trabzon'da bir otelde yemek yedik. Yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için Şota katılmadı. Ama bundan dolayı Şota'nın görevine son verilmişse bu çok komik bir durum olur. Hem eski dostlarımızla yemek yememizin ne gibi bir sakıncası olabilir" ifadelerini kullandı.

ŞAKAR: "YEMEKTE ŞOTA YOKTU"

Yemekte bulunan Trabzonspor eski asbaşkanı Nevzat Şakar, eski dostları ağırladıklarını belirterek, "Uzaktan dost geldiği zaman ona yemek vermek çok doğaldır. Yemekte Faruk Özak, Cafer Hazaroğlu ve Serdar Bali vardı. 1 hafta önce yenen bir yemek. Çok gizli bir yemek olsa gider evde yerdik. Koskoca bir otelde yedik. Herkesin gözü önünde. Biz 1994 yılında Gürcistan'a gittiğimiz zaman Şota ve Arçil'in babası bizi çok medeni bir şekilde karşılamıştı. Evinin kapısını açtı. Biz de onları ağırlamak istedik. Trabzonspor'un böyle işlerle uğraşmaması lazım" şeklinde konuştu.

CAFER HAZAROĞLU: "ŞOTA KENDİ İSTEĞİ İLE YEMEĞE KATILMADI"

Yemeği organize eden Trabzonspor eski yöneticisi ve Şota ve Arçil'i Trabzon'a getiren isimlerin başında gelen Cafer Hazaroğlu ise yemekle ilgili detayları kendi sosyal medya hesabından şu şekilde paylaştı:

"Sosyal medyada Şota'nın eski yöneticilerle yemek yediğiyle ilgili yapılan haberler gerçek dışı olup yanlıştır. Bir hafta önce Şota'nın babası ve kardeşi Arçil Trabzon'a geldiler. Benim yakın aile dostlarımdır. Bizzat benim misafirim olarak yemeğe katıldılar. Eski yöneticileri olarak sayın Faruk Özak, Nevzat Şakar ve Serdar Bali'nin katılımıyla yenen bir yemektir. Şota kendi isteği ile yemeğe katılmamıştır. Speküle edilmemesi için açıklama gereğini duydum."