Tamer Tuna'nın yeni adresi Osmanlıspor oluyor

Beşiktaş'ta teknik Direktör Şenol Güneş'in yardımcılığını yapan antrenör Tamer Tuna görevinden ayrıldı. Tuna'nın Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayıran Osmanlıspor'da göreve gelmesi bekleniyor.

13.06.2017 - 15:11

TamerTuna.jpg

2 sezon boyunca Şenol Güneş'in yardımcılığını yapan Tamer Tuna teknik direktörlük teklifleri aldığını ve bunları değerlendirmek istediğini daha önce açıklamıştı. Siyah Beyazlı kulüp adı Osmanlıspor ile anılan Tamer Tuna için resmi siteden bir teşekkür mesajı yayınladı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, " Beşiktaşımız'da hem futbolcu olarak formasını terlettiği hem de son 2 yıldır yardımcı antrenör olarak görev yaptığı dönemde şampiyonluklarda birlikte yol aldığımız Tamer Tuna, profesyonel kariyerine yeni bir adım atmak üzere görevinden ayrılmıştır.

Kendisine sonsuz teşekkürlerimizi sunar, bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz" denildi. 

Bir dönem Sergen Yalçın'ın da yardımcılığını yapan 41 yaşındaki Tuna, futbolculuk döneminde de Lucescu'lu Beşiktaş'ta şampiyonluk yaşamıştı.

Osmanlıspor ile görüşmelerde bulunduğu belirtilen Tamer Tuna'nın başkent temsilcisinin teknik direktörlüğüne gelmesi bekleniyor.

"BEŞİKTAŞ KALBİMİN KÖŞESİNDE OLACAK"

Son Osmanlıspor karşılaşması sonrasında ayrılık hakkında konuşan Tuna, "Beşiktaş'ta yaşadığı günleri asla unutmayacağım. Futbolculuğumda 100. yıl kadrosunda yaşadığım şampiyonluk sonrası teknik direktörlük kariyerimde iki sezondur burada kazandığım şampiyonluk benim için her zaman çok ayrı yerde olacak. Beşiktaş her zaman kalbimin bir köşesinde olacaktır..."

Sayfa Yükleniyor...