Yeni Diyarbakırspor ligden çekiliyor

Spor Toto 3. Lig takımlarından Yeni Diyarbakırspor'un yönetim kurulu, Denizli Büyükşehir Belediyespor ile yapılan yarı final rövanş maçında çıkan olayların ardından, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) tarafsızlığını yitirdiğini ileri sürerek, ligden çekilme kararı aldı.

Anadolu Ajansı 19.05.2015 - 16:08

Yeni Diyarbakırspor ligden çekiliyor

Yeni Diyarbakırspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, Diyarbakır'da oynanan karşılaşmanın 96. dakikasında Denizli Büyükşehir Belediyespor lehine verilen penaltı kararına tepki gösterilerek, "Hakemin haksız penaltı kararının ardından stat içerisinde ve dışında saatlerce süren olaylar yaşandı. Bu zulme tepki göstermek amacıyla ligden çekilme kararı almış durumdayız. Bunu yasal yollarla ilgili birimlere ve TFF'ye de bildireceğiz" denildi.

Maçın hakemi Hüseyin Sabancı'ya tepki gösterilen açıklamada, "Rakip takım lehine verilen penaltı kararı, şampiyonluğumuzu gasp etmekle kalmayıp, maçı izlemeye gelen binlerce taraftarın hayallerinin çalınmasına da neden olmuştur. Özel bir provokatör olduğu ve bu amaçla maçta görevlendirildiği açıkça belli olan bu kara vicdanlı hakemin, Denizli Büyükşehir Belediyespor maçının 96. dakikasında rakibe verdiği akla ve mantığa aykırı penaltı kararı, koca kentin sporda 50 yıl geriye götüren olayların yaşanmasına neden oldu" ifadelerine yer verildi.

TFF liglerinin Yeni Diyarbakırspor'un ve bölge kulüplerinin tek seçeneği olmadığı belirtilen açıklama, "Futbolu çok seven bölge halkımız için her zaman başka seçenekler vardır. Bölgemizdeki takımlara sesleniyoruz. Kendi bölgemizin ligleri için kulüp olarak göreve hazırız. Bizi istemeyen kirli siyaset ve karanlık odaklara karşı kendi liglerimizi kuralım. Konu bölgemiz takımları olunca sonucu belli olan TFF'nin liglerindeki bu anlayış değişmedikçe kendi seçeneklerimizi devreye sokmaktan başka çare kalmamıştır" dedi.

KULÜP BİNASI YAĞMALANDI
Kulüpten yapılan açıklamada, olayların ardından bir grubun, ellerinde kesici aletlerle kulüp binasının kapılarını kırıp içeri girdiği kaydedildi.

Kulüp binasındaki eşyalara zarar verildiği, sporcu ve personele ait değerli eşya ve paraların alındığı, olay yerine gelen polislerin saldırganların tespit edilmesi için çalışma yaptığı ve delilleri topladığı ifade edildi.

Yeni Diyarbakırspor ile Denizli Büyükşehir Belediyespor arasında dün Diyarbakır'da oynanan karşılaşma, konuk ekibin uzatma bölümünde attığı penaltı golüyle skoru 1-1'e getirmesinin ardından çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamamıştı.

Sayfa Yükleniyor...