Yeni lider Johnson

Virginia'da yağmur yüzünden ertelenen Nascar yarışını, Denny Hamlin kazandı. Jimmie Johnson ise podyumda kendine yer bulamasa da kupa liderliğini ele geçirdi.

Ntvspor 30.03.2010 - 12:31

Yeni lider Johnson

Nascar Sprint Kupası serisinin altıncı yarışı, Martinsville Pisti'nde koşuldu. Serinin en eski ve en kısa pistinde Kevin Harvick ile Matt Kenseth ilk çizgiden start aldı. Juan Montoya, 125. turda duvara çarptı. Sağ ön kısmı büyük hasara uğrayan otomobil tamir edildikten sonra Montoya, yarışı 36. sırada bitirdi.

421. turda  Marcos Ambrose, Kevin Conway'e çarpınca sarı bayrak 11. kez sallandı. Ambrose on birincilik, Conway 31.'lik ile yetinmek zorunda kaldı.

Yarışı lider götüren Denny Hamlin, bitime 8 tur kala pit stop yaptı. Onu Kyle Busch izledi. Ancak Busch, 6 tur sonra spin atarak duvara çarptı ve yarışı 22. sırada tamamladı. Hamlin ise dokuzuncu sıraya geriledikten sonra, sadece 4 tur içince yeniden ilk sırayı ele geçirdi ve bu sezonki ilk galibiyetini elde etti.

Hamlin'in Joe Gibbs Racing'deki takım arkadaşı Joey Logano ikinci oldu. Jeff Gordon ise üçüncü sırayı aldı.

Kevin Harvick, 35. sırada kalınca, kupa liderliğini Jimmie Johnson'a kaptırdı. İlk 5 yarıştan üçünü kazanan Johnson, bu kez dokuzuncu sırada kalmasına karşın liderliği ele geçirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...