'Yeni mabedimizin startını vereceğiz'

Mayıs ayında İnönü Stadı'nda son maçlarına çıkacaklarını belirten Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, "Sezon sonunda eski stadımızın yıkımına başlayarak, yeni mabedimizin startını vereceğiz" dedi.

Ntvspor 01.05.2013 - 17:12

'Yeni mabedimizin startını vereceğiz'

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulüp için ayağa kalkma zamanının geldiğini belirtti.

Kulübün resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin Mayıs ayı sayısındaki yazısında siyah-beyazlı camiaya hitap eden Orman, "Türk sporunun öncüsü olma misyonunu gururla üstlenen 110 yıllık köklü çınar olan Beşiktaşımızı, daha güzel günlere taşımak adına yürüttüğümüz çalışmalara devam ediyoruz. Kulübümüz için zaman, ayağa kalkma zamanıdır" ifadelerini kullandı.

Fikret Orman, bir yandan maddi sorunlarla uğraşırken diğer taraftan da Beşiktaş'ı daha modern ve daha çağdaş bir dünya kulübü haline getirme konusunda çeşitli adımlar attıklarını anlatarak, Medeni Kanun ve Dernekler Kanunu gibi temel yasalarda yapılan değişikliklerle kulüp tüzüğünün yeniden gözden geçirilmesinin zorunlu hale geldiğini aktardı.

Yönetim kurulu olarak, Divan Başkanlık Kurulları'nca daha önce oluşturulan çalışma gruplarına katkı vererek, kulüp tüzüğünü taslak bir metin olarak yeniden hazırladıklarını vurgulayan Beşiktaş Kulübü Başkanı, "Bu tüzük taslağının hazırlanmasındaki en önemli iki gerekçe, derneklerle ilgili temel yasalarda yapılan değişikliklere uyum sağlanması, geride bıraktığımız yıllarda yaşadığımız ve kulübümüze zarar veren bir takım hataların ve yanlışlıkların bir daha yaşanmaması düşünülerek yürürlükte olan tüzüğümüzün uygulanmasında görülen sorunlara çözümler getirilmesi ihtiyacıdır" dedi.
       
Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, Mayıs ayında BJK İnönü Stadı'nda son maçlarına çıkacaklarını anımsatarak, "Sadece Beşiktaşımıza değil, Türk sporuna da daha yakışır bir stat kazandırmak için sezon sonunda eski stadımızın yıkımına başlayarak, yeni mabedimizin startını vereceğiz.

Yepyeni bir projeye imza atmanın heyecanını ve hüznünü bir arada yaşarken, BJK İnönü Stadı'nda oynayacağımız son maçta da her zaman olduğu gibi takımımıza desteğinizi devam ettirmenizi diliyorum" şeklinde görüş belirtti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...