NTV

'Yeni sezon 6 hakemle oynanabilir'

Anadolu Ajansı

Spor

MHK Başkanı Zekeriya Alp, ''Federasyon başkanımız önümüzdeki yıl, 6 hakem uygulamasının bizde de olmasını istiyor. Böyle bir çalışma içerisindeyiz'' diye konuştu.

Türkiye'de düzenlenecek 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası'nın Esma Sultan Yalısı'nda yapılan maskot tanıtımından önce basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Zekeriya Alp, gelecek sezon maçlarda 6 hakem uygulamasına geçmeyi planladıklarını söyledi.

Zekeriya Alp, şu anda Avrupa kupalarında ve İtalya 1. Futbol Ligi maçlarında 6 hakemin görev yaptığını hatırlatarak, ''UEFA, bu uygulama içinde bizim de olmamızı talep ediyor. Federasyon başkanımız önümüzdeki yıl 6 hakem uygulamasının bizde de olmasını istiyor. Böyle bir çalışma içerisindeyiz. Önümüzdeki sezon maçlar 6 hakemle oynanabilir. UEFA bizden çok memnun. Başarılı çalışmalarımızdan dolayı bizi kutladılar. Yarın İsviçre'de yapılacak geniş kapsamlı toplantıda UEFA, Türkiye'yi örnek gösterecek. Bu, ülkemiz için çok önemli bir durum'' ifadelerini kullandı.

FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın başarılarının sorulması üzerine Alp, ''Cüneyt Çakır, arkadaşlarıyla birlikte başarıdan başarıya koşuyor. Ülkemizde düzenlenecek 2013 FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası da hakemlerimiz için büyük tecrübe olacak'' diye konuştu.