Spor Toto Süper Lig'de 2013-2014 sezonu bazı yeniliklerle başlıyor.

Yeni sezonda uygulanacak en önemli değişiklik yabancı oyuncu sınırlaması.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı "6+0+4" kararı ile kulüpler 18 kişilik maç listesine yalnız 6 yabancı oyuncu yazabilecek. Kalan yabancı oyuncu ise tribünde olacak.

Bir başka yeni uygulamaya göre maçlarda 6 hakem görev yapacak. ‘Çizgi Hakemi’ olarak adlandırılan ilave yardımcı hakem uygulaması Türkiye'de ilk kez hayata geçirilecek. Maç boyunca iki hakem, kale çizgilerini kontrol edecek ve topun çizgiyi geçip geçmediği konusunda orta hakeme yardımcı olacak.

E-BİLET HAYATA GEÇİYOR
Şiddetin önlemesi ile ilgili en önemli kararlardan olan elektronik bilet uygulaması da Beşiktaş ile Trabzonspor maçıyla hayata geçecek. Bundan böyle taraftarlar internetten kimlik numaralarıyla e-bilet alacak. Şiddet olaylarına karışanlar, bilet ve kimlik numarasından tespit edilebilecek. E-bilet projesiyle, futbolda şiddet olaylarının azaltılması, kulüplerin ise gelirlerinin yükseltilmesi hedefleniyor.

ALKOL KONTROLÜNE DEVAM
Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde yapılan alkol kontrolü, lig maçlarında da devam edecek. Alkollü taraftarlar statlara alınmayacak. Ayrıca, müsabaka öncesi, sırası ve sonrasında başta tribünler olmak üzere, spor alanı dışında veya yakın çevresinde siyasi ve ideolojik içerikli tezahüratlarda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak.