1-0 kazandıkları Feyenoord maçını değerlendiren Fenerbahçe Teknik Direktörü Dick Advocaat, "Herkes şu anda çok ileriye uzağa bakmaya başlamış bile. Finalden bahsediliyor. Ama bakmamız gereken önümüzdeki Pazartesi. Bizim için en önemli maçlardan biri olacak. 'Avrupa Ligi'nde final oynayacağız mı 'diye başlamayalım. Sezonun sonunda tamamladığımızda durumumuzu göreceğiz. Hedefimiz olabildiğince her üç kulvarda da en ileriye gitmek. Ama bu gerçek midir ilerleyen günlerde göreceğiz. Kazanırsan iyisin, kaybedersen kötüsün." açıklamalarını yaptı.

Feyenoord maçındaki takımın oyunundan memnun olmadığını kaydeden Hollandalı teknik adam, "Bu anlamda takımın oynadığı oyun tarzından memnun değilim. Geçmişte çok daha iyi olabileceğini gösterdik. Yılın sonuna kadar 6-7 maça daha çıkacağız. Bu aydan sonra Avrupa'da nereye kadar gideceğiz, şampiyonluk yarışının içinde olacak mıyız bunları göreceğiz." diye konuştu.

YENİ SÖZLEŞMENİN İPUCU

Takımdaki memnun olmadığı konuların sorulması üzerine ise Advocaat, "Bunun ne oyuncuların isteği, ne taktik ne de organizasyonla alakası var. Top bizdeyken bazı anlarda topa 3 kere 4 kere dokunduk. Bunu başarsaydık, işimizi kolaylaştıracaktık. Basit oynamak 1-2 topla oynamak yerine ayağımızda daha fazla tuttuk ve kaybettik. Bu noktayı geliştirmeliyiz. Çok fazla pratik, antrenman yapma şansı yakalayamadık. Ard arda çok fazla maç yaptık. Maç seyahat, maç seyahat yaptık ve az sayıda antrenmana çıktık. Umarım bu hazırlığımızı yapma açısından gelecek sezon daha uzun vakit bulacağız" yanıtını vererek yeni bir sözleşmenin ipuçlarını verdi.