2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapan Türkiye, 12 Dev Adam'la tarihi bir başarıya imza attı ve gümüş madalyaya uzandı. Ay-yıldızlıların tarihi zaferlerini tüm Türkiye NTV ve NTV Spor ekranında yaşadı.

12 Dev Adam, C Grubu'nda ilk maçta Fildişi Sahili'ni sahadan silerek başladığı şampiyonada sırasıyla Rusya, Yunanistan, Porto Riko ve Çin'i yendi. Milli Takım Fransa'yı geçerek çeyrek finale yükseldi, ardından Slovenya zaferi geldi.

Yarı finale gelindiğinde Sırbistan'la oynanan unutulmaz maç tarihe geçti, 0,5 saniye kala bulduğu basketle 12 Dev Adam salondakiler kadar NTV ekranında maçı takip eden 70 milyona da kalp krizi geçirtti.

ABD ile oynanan final ise Türkiye için bir ilkti. İlk kez bir dünya şampiyonasında milli takımımız altın madalya için finale çıktı, rüya final NTV'den canlı yayınlandı.

12 Dev Adam'ın basketbol fırtınası yine NTV ekranında esmeye devam edecek. 2011'de Litvanya'da düzenlenecek Avrupa Basketbol Şampiyonası NTV ve NTV Spor ekranlarında basketbolseverlerle buluşacak. 2013 yılındaki Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda da adres değişmeyecek, NTV ve NTV Spor tüm maçları canlı yayınlayacak.

Bir sonraki Dünya Basketbol Şampiyonası ise 2014'te, İspanya'da düzenlenecek. NTV ve NTV Spor, Dünya Kupası heyecanını da ekrana getirecek, 12 Dev Adam'ın yeni zaferlere NTV ve NTV Spor'da imza atacak.