Real Madrid'te bu zamana kadar lig ve kupa maçlarında toplam 11 maçta ilk 11'de sahaya çıkan Mesut Özil, Atletico Madrid karşısında ilk kez teknik direktör Jose Mourinho tarafından değiştirilmeyip, 90 dakikayı sahada tamamladı.

Maçın 18. dakikasında ceza alanı dışının sağ uç köşesinden kullandığı serbest vuruşta topu ağlara gönderen Mesut, her zaman "hayran olduğum ve örnek aldığım" dediği Zidane'a benzetildi.

Marca gazetesi, Mesut'un özellikle maçın 23 dakikasında Mario Suarez, Tiago ve Simao'yu çalımladığı anı hatırlatarak, genç futbolcunun "Zidane gibi futbol oynadığını" yazdı.

"Bin kere görülecek bir oyun" ifadesini kullanan İspanyol gazetesi, Atletico Madrid karşısında Mesut'un iyi bir futbol ortaya koyduğunu yazdı.

La Liga'daki tüm maçlarda oynayan Özil, 3 golünü de Santiago Bernabeu Stadı'nda atarken, 10 maçta, 9 kez ilk 11'de çıkıp, toplam 684 dakika sahada kaldı.

Öte yandan İspanyol gazeteleri, teknik direktör Jose Mourinho'nun da basın toplantısında dediği gibi, sahanın en iyileri olarak "Carvalho ve Khedira'yı" seçerken, Xabi Alonso'yu da ön plana çıkardı.