Yerdelen: Bu kadarını hayal etmiyordum

Galatasaray'ın yeni stadı Doğuş Yayın Grubu yöneticilerini ağırladı. DYG Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, Türk Telekom Arena'dan çok etkilendiğini belirtirken, "Çok stat gezdim, ama burası bir başka" dedi.

Haberler - Ntvspor 25.12.2010 - 16:03

Doğuş Yayın Grubu yöneticileri, Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'yı gezdi.

NTV canlı yayınına katılan Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen ve Galatasaray Başkanı Adnan Polat, muhabirimiz Özgür Buzbaş'ın sorularını yanıtladı.

Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen, ziyaretten çok etkilendiğini belirtirken, "Sayın başkandan öğrendim ki; burası 2014 UEFA standartlarına dünyada uyan tek statmış. Hepimiz için gurur verici bir durum" dedi.

Türk Telekom Arena'yı beklediğinden daha görkemli bulduğunu söyleyen Yerdelen, "Ben çok stat gezdim. Uzun yıllardır çeşitli statlara gittim, ama burası gerçekten muhteşem. Bu kadarını hayal etmiyordum. Türk vatandaşı olarak herkesin müteşekkir olması gerekir. Böyle bir eseri Galatasaray'ın ötesinde Türk futboluna kazandırdıkları için Adnan Polat'ı tebrik ediyorum. Bize böyle bir yayın yapma şansını verdiği için de ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

"Umarım Galatasaray bu statta önemli galibiyetler, zaferler kazanır" diyen Yerdelen, "Tabi ki; Fenerbahçe maçı hariç" şeklinde espri yaptı.

"Erman Yerdelen'e nazik iltifatları için teşekkür ediyorum" diyen Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat ise, "Bir spor kulübünde mali, idari ve tesisleşme anlamında yapılaşmadan kalıcı başarı gelmez. Biz böyle bir hayali gerçekleştirdik. Burası yapılırken çok insanın emeği geçti. Herkesi açılış gününde anacağız. Metro girişinde kaide yapacağız ve yapımda emeği geçenlerin isimlerini yazacağız" şeklinde konuştu.

"Çok büyük sevinçlerimiz ve hüzünlerimiz var" dediği Ali Sami Yen Stadı'nı da hiç unutmayacaklarını vurgulayan Polat, orada yapılacak parka da Ali Sami Yen heykeli dikileceğini vurguladı.

Sayfa Yükleniyor...