Yeşil sahalarda teröre tepki

Medical Park Antalyaspor ile Galatasaray arasında oynanan Spor Toto Süper Lig'in 7'nci haftasının açılış maçında teröre tepki yağdı.

Anadolu Ajansı 21.10.2011 - 23:26

Yeşil sahalarda teröre tepki

Galatasaraylı futbolcular, maç öncesinde ısınmak üzere sahaya ''Acımız kalbimizde'' yazılı tişörtlerle çıktı.


İki takım taraftarları da Hakkari ve Bitlis'teki hain saldırılarda şehit olan güvenlik güçlerini unutmadı. Sarı-kırmızılı taraftarlar, tribüne ''Şehitler ölmez vatan bölünmez'' yazılı pankart, ev sahibi takım taraftarları ise ''Milletimizin başı sağ olsun'', ''Bu devlet tarihte Türktü, halen de Türktür ve ebediyen Türk kalacaktır'' yazılı pankartlar astı. Tribünde Türk bayrakları açan taraftarlar, tezahüratlarla teröre lanetledi.

Medical Park Antalyaspor ve Galatasaray takımları sahaya, üzerinde ''Şahadetinizle toprağa can, bayrağa kan, gücümüze güç kattınız, mekanınız cennet olsun'' yazılı pankartlarla çıktı. Seremoni sırasında ev sahibi takımın futbolcularının üzerinde ay yıldızlı tişört olduğu görüldü. İki takım futbolcularının formalarında siyah bantlar bulunması da dikkati çekti.

Karşılaşma öncesinde de şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun terörü kınamak ve tepki göstermek amacıyla aldığı karar doğrultusunda, karşılaşma 3 dakika geç başlatıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...