'Yeşil Yoncalar İstanbul'da ezildi!'

Galatasaray'ın, UEFA Avrupa Ligi'nde Panathinaikos karşısında İstanbul'da elde ettiği zafer Yunan basınında geniş yer buldu.

04.12.2009 - 12:48

UEFA Avrupa Ligi'nde dün akşam yapılan mücadelede Yunanistan'ın Panathinaikos Atina takımının Galatasaray'a karşı sahadan 1-0 yenik ayrılması Yunan basını tarafından, ''Yeşil Yoncaların'ın İstanbul'da ezildiği'' şeklinde değerlendirildi.

Yunan basın-yayın organları, ''Pahathinaikos'un İstanbul'da kaybetmemek üzere sahaya çıktığı, ancak kazanmak gibi bir arzusunun da olduğuna dair işaret vermediği'' görüşünde birleştiler.

Basın-yayın organları, takımın fikri ve hedefi ne olursa olsun ''acıtmayan yenilgi'' olmadığını da kaydettiler.

Yeşil Yoncalar'ın boş yere bir yenilgi aldıkları savunulan haber yorumlarda, Yunan ekibinin şu anki hedefinin, Dinamo Bükreş takımına karşı vereceği sınavda ''İntihar etmeyerek'' başarılı bir oyun çıkarmak olduğu belirtildi.

Panathinaikos'un performansı yüksek Galatasaray karşısında ''Az'' kaldığı ve haklı olarak grubun en güçlü ekibi tarafından yenilgiye uğratıldığı kaydedilen haberlerde, Yeşil Yoncalar'ın karşılaşmanın ilk 15 dakikasında çok sayıda zayıflıklar sergiledikleri, 49. dakikada ise ağlarında gördükleri ''talihsiz gol'' ile sahadan buruk ayrıldıkları değerlendirmesinde bulunuldu.

Galatasaraylı taraftarın takımını yüceltmek üzere durmaksızın tezahüratta bulunduğu ve sahanın atmosferini sıcak tuttuğu belirtilen haberlerde, Türk tarafının, Panathinaikos'un moralini bozmak üzere, ebedi rakibi olan Pire Oliympiyakos takımı için destek sloganları da attığı kaydedildi.

Haberlerde, ''İstanbul'da yeni bir şamar daha yiyen Panathinaikos'un, berbat bir oyun çıkardığı, geleceği için tehlikeli yollara saptığı'' yorumu yapılırken, Galatasaray'ın büyük kolaylıkla 3 puanın sahibi ve grubun lideri olduğuna dikkat çekildi.

Haberlerde, Yeşil Yoncalar için tehlike alarmının çaldığı ve eğer şu anda ''trenden atlamazsa'', bundan sonrası için bahanelerin son bulduğu, nitekim serinin 3. maçının da yenilgiyle sonuçlandığı vurgulandı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...