Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları'nda velilere yönelik düzenlenen "Hedef 1 Milyon Üye" projesinin tanıtım toplantısında konuştu.

Yıldırım, "Fenerbahçe'yi hep beraber ayakta tutacağız. Tek bir arzum var. Belki bir dönem daha başkanlık yaparım ama ondan sonra bırakacağım" dedi.

Tek hedefinin 1 milyon üye projesini gerçekleştirmek olduğunu anlatan Yıldırım, şunları söyledi:

Belki bir dönem daha başkanlık yaparım ama ondan sonra bırakacağım. Bunu ilk defa söylüyorum. Bir gün öncesine kadar konuşmaz, söylemezdim. Buradan söyleyeyim.

Tek bir hedefim var, 1 milyon üye projesini hayata geçirmek ve Fenerbahçe'yi sizlerle beraber tabana yaymak. Bu tabanın üzerine de güçlü bir marka olan Fenerbahçe Spor Kulübü'nü oturtmaktır.

2-3 yıl içinde bunu yapacağımıza da inanıyorum. Ben de sizler gibi bu sıralarda oturacağım. Bir çocuğum var, Allah ona da burada okumayı nasip eder."

'ÜZÜLMEYİN, DİKTATÖR GİDİYOR'
Aziz Yıldırım, konuşmasını ardından taraftarların sorularını yanıtladı. Bir taraftarın, "(Bir dönem daha kalacağım, sonra bırakacağım) demişsiniz. Bunu okuduktan sonra üzüldük" şeklindeki sözlerine üzerine Yıldırım, şunları söyledi:

"Üzülmeyin, (gülerek) memnun olmanız lazım. 'Diktatör' diyorlar, diktatör gidiyor. Ben 17 senedir başkanım. Her kongrede iyi günler olur, kötü günler olur. 17 senenin her günü iyi değildi. Sıkıntılı günlerimiz oldu. Burada moralimizin çok bozuk olduğu günler de yaşadık. Kongrelerde, divan kurulları toplantılarında hep destek verildi. Onlar bu desteği vermeseydi, biz belki belli bir dönemde bırakmış, gitmiş olabilirdik.

17 sene başkanlık yaptım. Bir dönem daha, 20 sene oluyor. Ana proje bu, Fenerbahçe'yi ekonomik olarak güçlü hale getirmek ve herkesin katılımıyla tabana oturtmak. Bunu başardıktan sonra, artık benim burada yapabileceğim fazla bir şey yok. Bunu da bir daha ki kongrede sağlarım diye düşünüyorum. Önümüzdeki dönemlerde bu oturmuş olur ve devam eder. Ondan sonra ben de sizler gibi kongreye gelir, beğendim, beğenmedim el kaldırırım."